işaret etmişti! Üç ilde aramalar başladı...

Giriş Tarihi: 18.3.2017 16:14 Güncelleme Tarihi: 18.3.2017 16:31
Berat Albayrak işaret etmişti! Üç ilde aramalar başladı...

Türkiye Petrolleri Anonim Şirketine ait "Barbaros Hayrettin Paşa" isimli sismik arama gemisi, Karadeniz'de , ve açıklarında doğalgaz ve petrol arama çalışmaları yürütüyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı da geçtiğimiz günlerde katıldığı programda, hem Karadeniz hem de Akdeniz'de iki gemiyle nokta atışlarıyla doğalgaz ve petrol arama çalışmalarının yapılacağını belirtmişti.

Türkiye Petrolleri Anonim Şirketine ait "Barbaros Hayrettin Paşa" isimli sismik arama gemisi, Karadeniz'de doğalgaz ve petrol arama çalışmaları yapıyor.

ÜÇ İLDE ARAMALAR BAŞLADI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Türkiye Petrolleri Anonim Şirketi, Karadeniz'de doğalgaz ve petrol arama çalışmalarına başladı. PORT Limanı'na dün demir atan ve lojistik destek alan Barbaros Hayrettin Paşa gemisi, Samsun, ve açıklarında araştırma yapmak üzere faaliyete başladı.

BERAT ALBAYRAK İŞARET ETMİŞTİ

Bölgede 3 ay çalışma yapılacağı bildirilen gemide çoğu araştırmacı olmak üzere 44 mürettebat bulunuyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı da geçtiğimiz günlerde katıldığı programda, hem Karadeniz hem de Akdeniz'de iki gemiyle nokta atışlarıyla doğalgaz ve petrol arama çalışmalarının yapılacağını belirtmişti.

'NOKTA ATIŞI ARAMALAR'

Bakan Albayrak, "Ne kadar ararsanız o kadar bulursunuz. İki gemi hem Karadeniz hem Akdeniz'de doğalgaz ve petrol arayacak. Nokta atışı arama, kuyu sondaj çalışmaları başlatacağız. Ne kadar ararsanız o kadar bulursunuz. Bir de bakmışız ki uzun yıllardır konuşulan bazı neticeleri sunmayı Cenab-ı Allah nasip eder." ifadelerini kullanmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Berat Albayrak işaret etmişti! Üç ilde aramalar başladı...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN