Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akıl dolu kütüphane projesine “akıllı” ödül

GAD Vakfı tarafından için tasarlanan Kitapkent projesi ödüle doymuyor. Proje, ’nden de ödülle döndü

Giriş Tarihi: 23.11.2017 11:33
Akıl dolu kütüphane projesine “akıllı” ödül

Gökhan Avcıoğlu tarafından kurulan GAD Vakfı (GADEV) tarafından tasarlanan ve İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) önemli projeleri arasında yer alan Kitapkent (Media City) projesi, gittiği her organizasyondan ödülle dönüyor.

Dünyanın en prestijli gayrimenkul zirvesi MIPIM işbirliğinde düzenlenen "AR Future Project Awards 2017"de, "JeuD'Esprit" jüri özel ödülünü alan ve yine bu yıl Amerikan Architecture Prize tarafından düzenlenen yarışmada landscape architecture/urban planning kategorisinde yılın projesi seçilen Medya Kent, mimarlık dünyasının önde gelen etkinliklerinden biri olan Dünya Mimarlık Festivali'nin (WAF), onuncu yılı şerefine özel olarak verdiği WAFX ödüllerinde Smart City kategorisinde ödüle layık bulundu.

3 MİLYON METREKAREYE YAPILACAK

Osmanlı dönemine uzanan yayıncılığın kalbinin attığı Bab-ı Ali kültürünü yeniden hayata geçirmeyi planlayan Kitapkent, medya ve yayıncılık sektörünü bir merkezde toplamayı amaçlıyor.

Bu dev projede yayıncısından yazarına, gazetesinden kitabevlerine, matbaasından dağıtımına kadar sektörün tüm tarafları yer alacak. Üç milyon metrekareye yakın bir alan üzerine kurulması planlanan Kitapkent, kültür ekonomisi alanında da Türkiye'yi bölgesel üs yapacak bir yayıncılık kümelenme projesi olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıl dolu kütüphane projesine “akıllı” ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN