HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hazine ve 'nda töreni gerçekleşti

Son dakika haberi... Hazine ve 'nda töreni gerçekleşti. görevi 'dan teslim aldı. Albayrak, "Maliye Bakanlığı çok önemli bir bakanlık, Osmanlı'dan bugüne bir tarihi var, bakanlık olmasının ötesinde bir okuldur." diye konuştu. Bakan Albayrak ayrıca, "Önümüzdeki dönemde enflasyonu tek haneli rakamlara indirme noktasında yoğun mesai harcayacağız. Bağımsız kurumların küresel politikalarla uyumlu şekilde eskiden daha başarılı performans göstereceğine şahit olacağımız bir döneme gireceğiz" dedi.

Giriş Tarihi: 10.7.2018 16:15 Güncelleme Tarihi: 10.7.2018 18:24
Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda devir teslim töreni gerçekleşti

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda devir teslim töreni gerçekleşti. Bakan Albayrak görevi, Naci Ağbal'dan teslim aldı.

"BÜYÜK BİR HUZUR İÇERİSİNDE GÖREVİ TESLİM EDİYORUM"

Naci Ağbal'ın konuşmasından satırbaşları: "Büyük bir huzur içerisinde görevi teslim ediyorum. Memleketimizin iyiye gitmesi noktasında güzel işler yaptık. Bakan arkadaşlarıma da müteşekkirim. Bugün itibariyle bakanımıza görevi devremekten de mutluyum. Kendisi büyük bir birikime sahip. Kendisine de yardımcı olacağız. Ben bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çünkü gece gündüz çalıştılar."

"MALİYE BAKANLIĞI ÇOK ÖNEMLİ BİR BAKANLIK"

Bakan Albayrak, "Maliye Bakanlığı çok önemli bir bakanlık, Osmanlı'dan bugüne bir tarihi var, bakanlık olmasının ötesinde bir okuldur. İnsan kaynağı olarak, yetiştirdiği kişiler olarak. Burada bu görevi almak, hem de Naci Bey gibi bir bakandan almak benim için bir onur ve gurur meselesi, kendisine de çok teşekkür ediyorum. AK Parti iktidarı olarak biz, çok büyük devrimler gerçekleştirdik. Büyüme kaydettik, hem kurumsal hem de sistematik olarak" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda devir teslim töreni

Bakan Albayrak, "Ben tekrardan bugün devir teslim vesilesiyle buraya gelen herkese teşekkür ediyorum. Rabbim önce milletimize sonra da Cumhurbaşkanımıza bizi mahçup etmesin. Hayırlı olsun diyorum" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

"DEMEK Kİ BİZ BİRAZ DAHA SIKACAĞIZ'

Konuşmaların ardından devir teslim töreni gerçekleşti. Törende eski Maliye Bakanı Naci Ağbal, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a çiçek verdi. Daha sonra Bakan Albayrak da Ağbal'a çiçek verdi. Kendisinin Ağbal'a verdiği çiçeğin aldığı çiçekten daha küçük olduğunu belirten Bakan Albayrak, "Bizim çiçek biraz daha küçük ve biraz daha ucuz. Demek ki biz biraz daha sıkacağız" şeklinde espri yaptı. Bakan Albayrak daha sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na geçerek, eski görevini, yeni bakan Fatih Dönmez'e teslim etti.

"BENİM İÇİN HEM DUYGUSAL HEM DE MUTLU BİR DEVİR TÖRENİ"

"Benim için hem duygusal hem de mutlu bir devir töreni. Türkiye için hayati bir öneme sahip olduğuna inandığımız Enerji Bakanlığı'ndaki 2,5 yıllık hikayede bir devir teslim töreni gibi görünse de, durmak yok yola devam şiarıyla devam edeceğiz. AK Parti'nin en önemli söylemlerinden biri "Büyük ve güçlü Türkiye yolunda" bu şuurla çalışan bir kadro, yeni dönemde daha güçlü şeylere imza atacak. Sayın Bakanımız Fatih Bey'le inşallah 2023 projelerine güçlü bir şekilde ilerleyeceğiz. Ben Fatih Bey'e yol arkadaşlığı için kendisinden önce ailesine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, eski görevini, yeni bakan Fatih Dönmez'e teslim etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak daha sonra Mehmet Şimşek'ten de görevi devraldı.

"ÜLKEYE HİZMET BENİM İÇİN BİR GURURDU"

Devir töreninde konuşan Mehmet Şimşek, "Yaklaşık 11 yıldır ülkemize hizmet etme fırsatı buldum. Bundan dolayı da, büyük bir onur ve gurur duyuyorum. Buna vesile olan Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyorum. Bana güvendiler, Allah kendilerinden razı olsun. Batman ve Gaziantep'te vekillik yaptım. Benim için büyük bir gururdu. Bana destek verdikleri için teşekkür ediyorum. Bugün enerjide çok önemli başarılara imza atan, bakanımıza bu görevi de gönül rahatlığıyla teslim ediyorum. İnanıyorum ki burada da çok önemli başarılara imza atacaklardır. İnanıyorum ki, enerjide gösterdiği başarıyı ortaya koyacaktır.

"ÇOK DAHA HIZLI HAREKET EDEN BİR YÖNETİM DÖNEMİ OLACAK"

Bakan Albayrak, "Ülkeye hizmet noktasında, bir devir teslim töreninde bir aradayız. Mehmet Bey kendi hikayesiyle, bir başarı örneğidir. Ben her ortamda Mehmet Bey'i anlatırım. Çok önemli çalışmaları oldu. Bundan sonraki dönemde mali ve para politikaları noktasında yeni açıklanan kabineyle birlikte, çok daha özel sektör mantığıyla çok daha hızlı hareket eden bir yönetim dönemine girecek Türkiye var, 16 yıllık AK Parti iktidarında hizmet anlayışıyla birçok başarıya imza attık. Türkiye para politikaları noktasında da bundan sonra çok önemli bir döneme girecek. Önümüzdeki dönemde enflasyonu tek haneli rakamlara indirme noktasında yoğun mesai harcayacağız Bağımsız kurumların küresel politikalarla uyumlu şekilde eskiden daha başarılı performans göstereceğine şahit olacağımız bir döneme gireceğiz" diye konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda devir teslim töreni

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda devir teslim töreni gerçekleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN