Yangından kurtarılanlar birbirlerine sarılarak teselli etti | Video

Yangından kurtarılanlar birbirlerine sarılarak teselli etti | Video
02.12.2020 | 10:01

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

İstanbul Beyoğlu'nda 7 katlı binada çıkan yangın korku dolu anlar yaşattı. Mahsur kalanlar kurtarılarak sağlık ekiplerine teslim edilirken, gözyaşları içinde kalan vatandaşlar kendilerini birbirlerine sarılarak teselli etti.

İstanbul Beyoğlu Dolapdere Taksim Caddesi üzerinde bulunan 7 katlı otelin kazan dairesinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Binadan yükselen dumanları ve çığlıkları duyan vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler önce depo bölümünde mahsur kalan kişiyi kurtardı. Daha sonra merdiven aracıyla binanın en üst katında bulunanlar tek tek tahliye edilirken, yangından kurtarılan vatandaşlar sağlık ekiplerine teslim edildi.


Birbirlerine sarılıp ağladılar
İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle, çıkan yangında dumandan etkilenmeden kurtarılanlar yaşadıkları olayın şokunu uzun süre üzerlerinden atamadı. Gözyaşları içerisinde kalan yangınzedeler birbirlerini sarılarak teselli etti. Binadan sağ salim çıkarılan iki kadının ise çantalarını yanlarına almayı ihmal etmedikleri görüldü.


"İtfaiye eri kendi canını hiçe saydı"
Yangını görüp itfaiyeye haber veren Mehmet Şan isimli taksici, "Arkadaşlarla sohbet ediyorduk. Arkadaşın yaşadığı aparttan sesler gelmeye başladı. Depoda, kazan dairesinde dumanların çıktığını gördük. İtfaiyeyi aradım ve 5 dakikada buraya geldiler. Onları gördüğüm zaman duygulandım. Çok mükemmel bir ekip çalışması vardı. Bu yüzden onlara teşekkür . İçerideki 3 kişiyi vinç yardımıyla terastan, 1 kişiyi de bodrum katta olduğu için itfaiye eri kendi canını hiçe sayarak çıkardı. Bunun başka bir açıklaması olamaz. Kendi canını hiçe sayarak bir başkasını kurtardı. Onlara sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

SON DAKİKA