Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Yekta Kurtuluş
11 Aralık 1985 İzmir doğumlu futbolcu, İzmirspor altyapısından yetişti. İzmirspor'un çesitli altyapı ve amatör takımlarından oynadıkdan sonra 2004 senesinde İzmirspor'un A takımına geçti ve burada üç sezon boyunca düzenli olarak oynama firsati buldu. Genç yaşina rağmen takımın vazgeçilmezleri arasına girmesinden ötürü birçok Süper Lig ekibinin dikkatini çekti ve dolayisiyla 2007-08 sezonunda Süper Lig'e yeni yükselmiş Kasımpaşa'ya transfer oldu.

Kasımpaşa'daki ilk sezonunda 16 lig müsabakasinda görev aldı ve ardı sezonlar takımın düzenli oynayan ve takımını sirtlayan oyuncusu oldu. Burada özellikle 2009-10 sezonunda segilediği olumlu perfomansla takımının kümede kalmasını sağlayan futbolcuların başında geldi.

2010-11 sezonunun devre arasındaki transfer döneminin aranan futbolcusu oldu ve Kasımpaşa tarafından 3.75 milyon € bonservis ücreti biçildi. Uzun pazarlıklar sonrası 20 Ocak 2011 tarihinden itibaren Galatasaray'a transfer edildi.


Millî takım kariyeri

Kariyeri boyunca hiçbir genç millî takımında görev almamasına rağmen 17 Kasım 2010 Hollanda ile oynanacak hazırlık müsabakasi için Türkiye A Milli Takım'ına davet edildi. 1-0 kaybedilen bu müsabakada 83. dakikada oyundan çikan Hamit Altintop yerine oyuna girmiş ve ilk kez millî takım formasını giydi.
BİZE ULAŞIN