Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zac Efron kimdir?

San Luis Obispo, Kaliforniya'da doğdu ve sonra Arroyo Grande, Kaliforniya'ya taşındı. Babası David Efron elektrik santralinde elektrik mühendisi, annesi Starla Baskett ise aynı santralin eski sekreteri olarak çalıştı. Efron'ın Dylan adından kendinden küçük bir kardeşi vardır. Kendi tabiriyle orta sınıf bir ailede "normal bir çocukluk" geçirmiştir. Bilinmezcidir ve hiç dindar olmamıştır. Soyadı "Efron"un anlamı İbranice'de "toygar" anlamına gelmektedir. (Baba tarafından dedesi Yahudi'dir.

Efron eğer okulda not olarak "A" yerine "B" alırsa "çıldırabileceğini" söylemiştir ve ayrıca kendini sınıfın soytarısı olarak tanımlamıştır.Efron 11 yaşındayken, babası onu oyunculuğa yönlendirdi.Efron sonradan lisesindeki tiyatro yapımlarında yer aldı, The Great American Melodrama and Vaudeville tiyatrosunda çalıştı ve şarkıcılık dersleri almaya başladı Gypsy, Peter Pan; or, The Boy Who Wouldn't Grow Up, Little Shop of Horrors ve The Music Man gibi tiyatro oyunlarında oynamayadı. Drama öğretmeni Robyn Metchik (oyuncu Aaron Michael Metchik ve Asher Metchik'in annesi tarafından Los Angeles'da casus olması tavsiye edildi.[12][13] Efron daha sonra Creative Artists Agency ile anlaştı.

Eğitimi

Efron 2006'da Arroyo Grande Lisesi'nden mezun oldu[15] ve sonra Güney Kaliforniya Üniversitesi'ne kabul edildi; fakat film projelerinde çalışmak için kaydını erteletti. Ayrıca Santa Maria, Kaliforniya'da yer alan ve ona 2000 ve 2001 yılları arasında "genç oyuncu" olarak iş sağlayan devlet üniversitesi Pasifik Konservatuarı'nda Sahne Sanatları'na devam etti.

Özel hayatı

Zac Efron Haziran 2010'da.

Efron'un Los Angeles, Kaliforniya'da bir apartman dairesi vardır. 15 Ocak 2008'de, acil appendectomy için Los Angeles'ta Cedars-Sinai Medical Center'a hastaneye kaldırıldı. Ayrıca Efron 2008'de Forbes'un Celebrity 100 listesinde, Haziran 2007-2008 arasında 5,8 milyon $'lık bir tahminî kazançla 92. sırada yer aldı. 5 Nisan 2009 itibariyle kişisel serveti yaklaşık 10 milyon dolara ulaştı.[18] İkilinin Aralık 2010'da ayrılmasının ardından Us dergisinde, "2005'te ilk High School Musical filmini yaparken tanıştıklarını ve iki yıl sonra da romantik unsurlar oluştuğu" belirtilmesine karşın, 2007'de People dergisi ise, Efron ve Vanessa Hudgens'ın 2005'te High School Musical çekimleri sırasında çıkmaya başladığını söyledi.

Kariyeri

İlk çalışmaları

Efron 2002'de Firefly, ER ve The Guardian gibi birkaç televizyon dizisinde konuk oyuncu olarak görülmeye başladı. Şu anda iptal edilen WB dizisi Summerland'de Cameron Bale rolünü canlandırdı. Başlangıçta yinelenen karakter olarak görülen Efron, 2004'te dizinin ikinci sezonunda sürekli oyunculardan biri oldu, starring opposite the likes of Kay Panabaker, Lori Loughlin and Jesse McCartney. Summerland'de görüldüğü sırada ayrıca CSI: Miami, NCIS, Zack & Cody'nin Lüks Yaşamı ve Değiş Tokuş dizilerinde konuk oyuncu olmuştur.

2003'te, Lifetime orijinal televizyon filmi Miracle Run'ın yıldızı oldu. Otistik ikizlerden biri olan Steven Morgan'ı canlandırdı. Bu performansı için, TV Filmi veya Mini dizideki En İyi Performans - Yardımcı Genç Erkek Oyuncu dalında Young Artist Award'e aday gösterildi. 2005'te Hope Partlow'un "Sick Inside" şarkısı için çekilen müzik videosunda ana karakter olarak rol aldı. Ayrıca 2005'te The Derby Stallion filminde, engelli koşuda kasaba kabadayısını yenen at tutkunu Patrick McCardle'ı canlandırdı.

HABERLER Zac Efron ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 02 Zac Efron haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN