Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Charles Dance Kimdir?

"Game of Thrones" televizyon dizisinde (Tywin Lannister) karakterini canlandırdı.
Charles Dance, 10 Ekim 1946 tarihinde İngiltere, Worcestershire, Redditch'de Eleanor Dance ve Walter Dance çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Tam adı Walter Charles Dance'dır. Babası o 4 yaşında iken öldü. İngiltere'nin en eski şehirlerinden biri olan Leicester'da Widey Teknik sanat okulunda grafik tasarım eğitimi aldı. Plymouth Sanat Üniversitesinden mezun oldu.


Londra'da "Royal Shakespeare Company" tiyatrosuna katıldı.
Ian Fleming'in bir bond filmi olan ve başrollerde Roger Moore'nun oynadığı 1981 yapımı "For Your Eyes Only" (Senin Gözlerin İçin) sinema filminde kötü adam karakterini canlandırmıştır.

1992 yılında yönetmenliğini David Fincher'in yaptığı, başrolde Sigourney Weaver'in oynadığı "Yaratık 3" sinema filminde Clemens karakterini oynadı.

2004 yılında senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı "Lavanta Kokulu Kadınlar" adlı sinema filminde başrolde Judi Dench ve Maggie Smith rol almıştır.

2011 - 2015 yılları arasında "Game of Thrones" televizyon dizisinde (Tywin Lannister) karakterini canlandırdı.

2014 yılında "Enigma" filminde Benedict Cumberbatch, Keira Knightley ile birlikte rol aldı. Ap> Charles Dance, 1970 yılında Joanna Haythorn ile evlendi. 1 Şubat 2004 tarihinde boşandı. Oliver Dance, Rebecca Dance, Rose Dance adlarında 3 çocuğu vardır. 2004 yılında oyuncu Sophia Myles ile birlikte oldu.

BİZE ULAŞIN