Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 bin kişilik Akbank ordusu Akkurt'a emanet

Dokuz senedir Akbank'ı yöneten Zafer Kurtul, banka Murahhas Azası ve Sabancı Holding Bankacılık Grup Başkanı olurken, Ziya Akkurt yeni Genel Müdür oldu

Giriş Tarihi: 9.6.2009 ABONE OL
Akbank'ta taşlar yerinden oynadı. Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, Akın Kozanoğlu'nun emekliliğiyle boşalan yönetim kurulu üyeliğine getirildi. 27 Kasım 200 tarihinden bu yana Genel Müdürlük yapan Kurtul, ayrıca Akbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Murahhas Üye olarak görev yapacak. Kurtul'dan boşalan Akbank Genel Müdürlüğü görevine de bankanın Kurumsal ve Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Vekili Ziya Akkurt getirildi. Akkurt, 13 yıldır görev yaptığı Akbank'ta genel müdürlük pozisyonuna getirilmesinin kendisi için büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, "Akbank'ın, Türkiye'nin en değerli bankası konumunu sağlamlaştırmak, müşterilerimize, çalışanlarımıza, ortaklarımıza ve tüm paydaşlarımıza değer katmak ve ekonomimizin dinamik büyümesini desteklemek öncelikli hedefimiz olacaktır" dedi.

FİNANSAL HİZMETLER BAŞKANLIĞI İPTAL
Sabancı Holding Finansal Hizmetler Grup Başkanı Akın Kozanoğlu emekliye ayrıldı. Kozanoğlu'ndan boşalan bankacılık ve sigortacılık işlerinden sorumlu Finansal Hizmetler Grup Başkanlığı ise Sabancı Holding Yönetim Kurulu kararıyla iptal edildi. Bankacılık İşlerinden Sorumlu Grup Başkanlığı'na Zafer Kurtul tayin edildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
15 bin kişilik Akbank ordusu Akkurt'a emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA