Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avea'nın genel müdürü değişti

2006 yılından bu yana Avea'da Genel Müdürlük görevini yürüten Cüneyt Türktan, 30 Haziran 2009 tarihi itibariyle Oger Telecom'da, Yeni Nesil Kablosuz Yatırımlar konusunda Yönetim Kurulu Başkanı Stratejik Danışmanı olarak çalışmaya başlayacak.

Giriş Tarihi: 11.6.2009 10:59 Son Güncelleme: 11.6.2009 11:03 ABONE OL
2006 yılından bu yana Cisco Systems Türkiye'nin Genel Müdürlüğünü yürüten Erkan Akdemir de, 23 Haziran 2009 tarihi itibariyle Avea'nın Genel Müdürlüğüne getirildi.

Avea'dan yapılan açıklamaya göre, kariyerine 7 yıldır Oger Grubu'nda devam eden Türktan, grubun Romanya'da yaptığı ortak girişim yatırımı olan CDMA teknolojileri alanında uzman mobil operatör Zapp'ta, 2002-2006 yılları arasında Genel Müdürlük görevini yürüttü.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Cüneyt Türktan liderliğinde müşteri sayısını ikiye katlayarak 6 milyondan 12,6 milyona çıkaran ve gelirlerini 1 milyar TL'den 2,1 milyar TL'ye yükselten Avea, sunduğu katma değerli ürün ve hizmetlerle müşteri odaklı şirket konumunu güçlendirmiştir. Şirketin şu anda 191 ülkede 532 operatörle dolaşım (roaming) anlaşması bulunmaktadır. Şebeke altyapısını ve dağıtım kanalını başarıyla geliştiren Avea, telekomünikasyon alanında birçok ilke imza atarak pazar dinamiklerini değiştirmiştir. Avea, yaklaşım ve uygulamaları sayesinde Mobil Numara Taşınabilirliği uygulamasının hayata geçmesi sonrasında en çok net abone kazanan operatör olmuştur ve 2009'un ikinci çeyreği itibariyle Vodafone'u geride bırakarak gelirler açısından ikinci sıraya yerleşebilecek bir durumdadır.

Türktan'ın Stratejik Danışman olarak atandığı Oger Telecom, merkezi Dubai'de bulunan, Türkiye, Orta Doğu ve Güney Afrika'nın da aralarında bulunduğu büyüyen birçok pazarda 38 milyonun üzerinde müşteriye sabit hattan GSM ve internete kadar çeşitli alanlarda hizmet sunan lider telekom operatörüdür.''

Avea'nın yeni Genel Müdürü Erkan Akdemir'in, 2006 yılından bu yana Cisco Systems Türkiye'nin Genel Müdürlüğünü yürüttüğü hatırlatıldı. Bu göreve gelmeden önce, KabloNet Yönetim Kurulu Başkanı olan Akdemir'in, 2002 yılından özelleştirme sonrası döneme kadar Türk Telekom ve Eurasiasat'ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğü belirtildi.

Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümü mezunu olan, ABD'de Colorado Üniversitesi'nde telekomünikasyon alanında yüksek lisans yapan Akdemir, evli ve 3 çocuk babası.

ARKADAŞINA GÖNDER
Avea'nın genel müdürü değişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA