Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Organize azınlık yığınları yönetir, Türkler birleşin

Türk diasporası için kurulan Dünya Türk İş Konseyi'nin Başkanı Hisarcıklıoğlu Berlin'de yaptığı açıklamada, Fransa'daki 500 bin Ermeni'nin 500 bin Türk'ten bin kat fazla sesinin çıktığını belirterek, birleşme çağrısı yaptı

Giriş Tarihi: 11.6.2009 ABONE OL
Yurtdışındaki Türk işadamları, güçlerini birleştirmek için attıkları adımlara yenilerini eklenmeye devam ediyor. Nisan'da Türk Diasporasını, Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) adı altında kuran iş dünyası Avrupa bölgesindeki yönetim kurulunu Almanya'da topladı. Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) da Köln'den sonra Berlin'de de ofis açtı. Berlin toplantısına TOBB'un 10 yeni yönetim kurulu üyesiyle birlikte katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve aynı zamanda DTİK Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, iki gün süren toplantılar ve açılışlarda yaptığı konuşmada, yurtdışındaki Türk işadamlarına birlik çağrısı yaptı. Hisarcıklıoğlu, 'Türk Diasporası' oluşturmak için kurulan DTİK'in ayrımcılık yapanlarla çalışmadığını da belirtti. Fransa'da güçlü bir lobi olan Ermenilerin 500 binlik bir nüfusu oluşturduğunu, bu ülkedeki Türk nüfusunun da 500 bin olduğunu kaydeden TOBB Başkanı, "Ancak onların sesi bizden bin kat fazla çıkıyor. Fransız Ticaret Odası başkanının yardımcısı bir Ermeni ve sürekli Ermeni zulmünü işleyebiliyor" dedi.

NAMAZDA BİLE AYRI

Yurtdışındaki Türklerin birlik olma gerekliliğini Lenin'in 'Organize olmuş azınlıklar organize olmamış yığınları yönetir' sözleriyle özetleyen Hisarcıklıoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Tek tek olursanız hep sizi yönetirler. Birlikte rahmet, ayrılıkta azap var. Bir avuç kumu cama fırlatırsanız kıramazsınız. Ama kumu bir poşete koyup fırlatırsanız kırılır. Almanya'ya her gelişimde bir arkadaş grubuyla namaz kıldığımızda diğerleri bizi günah işlemiş gibi görüyor. Allah tek, biz ayrımcılık yapıyoruz." AP seçimlerinde bu yıl sadece iki Türk milletvekili gönderildiğini hatırlatan Hisarcıklıoğlu, "AP sonuçları ne yapmamız gerektiğini gösteriyor" dedi.

Forstaki 16 yıldızı kimse bilmiyor
Sorduğu hiç kimsenin Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 yıldızın ne anlama geldiğini bilmediğini belirten Hisarcıklıoğlu, "O 16 yıldızın her biri kurulan imparatorlukları temsil eder. Bunları kuran da gömen de biziz. 190 devlet kurmuşuz ve bugün sadece 8 tanesi ayakta. Yıkılmamak için birlik olmalısınız" dedi.

FB Avrupa gol kralını getirdi de ne oldu?
Türk diasporası oluşturmak için kurulan DTİK'in ayrımcılarla çalışmadığını belirten Hisarcıklıoğlu, "Ayrımcıların yanında olmam ve yola onlarla devam etmem. Niye? Çünkü geçmişimden ders aldım. Takım olarak oynayacaksın. Fenerbahçe Avrupa'nın gol kralını getirdi de ne oldu? Pas verirsek kazanırız" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Organize azınlık yığınları yönetir, Türkler birleşin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA