Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk bakanlar fırsatları anlattı

Giriş Tarihi: 12.6.2009 ABONE OL
'Borcun azalması için gereken yapılacak'
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, bütçe açığında ve kamu borç stokunda bir miktar yükselme olmasını beklediklerini belirterek, "Bu durumun orta vadede normale dönmesi için ne yapılması gerekiyorsa da yapılması gereklidir. Bunları da biz yapacağız'' dedi. Türkiye ve Arap Ligi arasındaki ilişkilerin kaydettiği aşamadan mutluluk duyduklarını belirten Babacan, Türkiye-Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Serbest Ticaret Antlaşmasının en kısa sürede sonuçlandırılmasını temenni ettiklerini bildirdi.

Arap dünyasına ihracat 6 yılda 6 kat arttı
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, küresel krizde iyileşme işaretleri görülse bile henüz sürdürülebilir bir toparlanmanın başlangıcından uzak olunduğunun görüldüğünü bildirdi. Türkiye'nin Arap dünyasına ihracatının 6 yılda 6 kat artışla 62 milyar dolara yükseldiğini belirten Mehmet Şimşek, "2002'de Arap dünyasının Türkiye'ye yaptığı yatırımlar son derece sınırlıydı. Ama son yıllarda 30 milyar dolara yükseldi" dedi

Arap ülkeleriyle ilişkiler güçlenecek
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da foruma gönderdiği mesajda, AB ile içinde bulunulan bütünleşme sürecinin, Arap ülkeleriyle ilişkilerin zayıfladığı anlamına gelmediğini belirterek, "Aksine, Arap ülkeleriyle ekonomik ve ticari ilişkilerimiz, AB ile bütünleşme sürecimizde daha da güçlenecektir'' dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Türk bakanlar fırsatları anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA