Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havada karada başarıyı yakaladılar

Dünya krizle yatıp kalkarken, Türkiye'de 'iyi şeyler de oluyor' dedirten projeler var. TEİ, uçak motoru için düğmeye bastı... İsveç posta idaresi, Tofaş’ın Bursa’da ürettiği Fiat Fiorino için sipariş verdi. Karsan da Partner’i gazlı üretecek

Giriş Tarihi: 19.6.2009 ABONE OL
F-16'ları imal eden Tusaş Motor Sanayisi ile ABD'li dünya devi GE Aviation, ticari ve askeri uçak motoru tasarımı ve 2015'e kadar motor üretimi için Gebze'de teknoloji merkezi kurdu. Kriz döneminde yeni açılımları ile Tofaş ve Karsan da yeni başarılara imza attı. İsveç Posta İdaresi Posten, Fiat Group Automobiles ile imzaladığı a n - laşmayla, Tofaş'ın Bursa'daki fabrikasında üretilen 3 bin adet Fiat Fiorino satın alacak. Araçlar, posta araçlarını kullananların teslimat görevlerini kolaylaştırmak için sağdan direksiyonlu olarak üretildi. Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş. de, Peugeot Partner'i doğal gaz versiyonu ile üreteceğini açıkladı. Proje kapsamında yılda 10 bin adet üretebilmek üzere Karsan iş ortakları PSA ile 2 milyon euronun üzerinde yatırım gerçekleştirilecek.

ORTADOĞU YOLCUSU

2010 yılında üretime başlanacak olan projede ihraç pazarlarına yönelik ''Van'' ve ''Kombi'' olmak üzere 2 model olacak. Çevre dostu Uzun Partner'lar, Ortadoğu ve Akdeniz ülkelerine ihraç edilecek.

ARKADAŞINA GÖNDER
Havada karada başarıyı yakaladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA