Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağaoğlu'dan Diyarbakır'da şov

Diyarbakır'a gelmek için zırhlı araç istediği iddia edilen işadamı Ali Ağaoğlu, Diyarbakır'da üstü açık aracıyla gezdi.

Giriş Tarihi: 29.8.2012 15:56 Güncelleme Tarihi: 29.8.2012 16:36
İşadamı Ali Ağaoğlu, Trabzonlu bir müteşebbis olarak Diyarbakır'a ciddi anlamda yatırım yapabileceğini söyledi. Diyarbakırlı işadamlarını şehre yatırım yapmaya davet eden Ağaoğlu, "Özellikle onlardan da rica ediyorum. Diyarbakır yatırım yapılabilecek, yatırım ihtiyacı olan bir ilimiz." dedi.

AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Cuma İçten ve Oya Eronat ile Diyarbakır'a gelen iş adamı Ali Ağaoğlu, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'ı ziyaret etti. Ziyaretin ardından milletvekilleri ve Ağaoğlu, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan Karakoyun tarafından verilen ''Diyarbakır'a yatırım teşvikleri'' konulu bilgilendirme toplantısına katıldı. Toplantıdan önce kısa bir konuşma yapan Vali Toprak, işadamı Ali Ağaoğlu'na Diyarbakır'a yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür etti.

ALİ AĞAOĞLU: BİZE HER YER TRABZON DEDİK YATIRIMA BAŞLADIK

Bingöl'de üç hidroelektrik santrali yaptıkları bilgisini veren Ali Ağaoğlu Şırnak'ta da çalışmaların devam ettiğini, orada da elektrik santrali kuracaklarını dile getirdi. 'Bize her yer Trabzon' diyerek konuşmasına devam eden Ağaoğlu, "İstanbul neyse Diyarbakır'da o'dur. Burada gezip göreceğiz. Yani bizim ülkemizin her yerine yatırım yapılabilir." şeklinde konuştu.

Yatırım konusunda doğuda eksikliklerin olduğunu kaydeden ünlü işadamı, istihdam konusunda da büyük sorunların yaşandığını, ancak Türk işadamının yatırım yapabilecek seviyeye geldiğini önemle vurguladı. Ağaoğlu, "Ben bir Trabzonlu olarak geldim burada neler yapılacağını gezip göreceğim. Yatırım kısmet olursa yapacağım ama şunu da söyleyeyim Diyarbakırlı tanıdığım işadamları var. Özellikle onlardan da rica ediyorum. Diyarbakır yatırım yapılabilecek bir ilimiz. Yatırımı ihtiyacı olan bir ilimiz." şeklinde konuştu. Son dönemde hükümetin çok olumlu teşvik yasaları çıkardığını kaydeden işadamı Ağaoğlu, "Bu bölgede yatırım yapıp bölge insanına ve istihdama katkı sağlamak gerekiyor." dedi. İş adamı Ali Ağaoğlu, Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde 9 okulun tadilatını üstleneceklerini kaydetti.

Vali Toprak, Ağaoğlu ve milletvekillerine tablo hediye etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağaoğlu'dan Diyarbakır'da şov
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN