nin yüzü gülecek

Yeni bir gündeme geldi, leri zam heyecanı sardı. 2000 ile 2007 yılları arasında emekli olan SSK'lılar için talep edilen intibak zammı hayata geçirilirse, yaklaşık 2.5 milyon kişinin yüzü gülecek.

Giriş Tarihi: 14.3.2013 12:06 Güncelleme Tarihi: 14.3.2013 12:29
2000 yılından önce olan SSK'lılar ile bir kısım Bağ-Kur'lu bu yılın başında zammına kavuştu. Bu şekilde yaklaşık 1.8 milyon emekli zam aldı ancak, intibak gündemden düşmedi.

Türkiye İşçi Emeklileri Derneği (TÜED), geçtiğimiz hafta yeni bir intibak talebinde bulundu. Takvim gazetesinden Özlem Kamer Tercanlı'nın haberine göre "2000 ile 2007 yılları arasında emekli olan SSK'lılar da intibak zammı almalı" diyen TÜED'in talebi büyük yankı uyandırdı. TÜED bu konudaki raporunu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e iletmeye hazırlanırken; yeni intibaktan yararlanacak emekli sayısı belli oldu.


GÖZLER BAKANDA

Talep hayata geçirilirse, 2000 ile 2007 yılları arasında SSK'dan emekli olan yaklaşık 2.5 milyon kişi intibak zammı alacak. Söz konusu tarihlerde emekli olan SSK'lılar Bakan Faruk Çelik'le yapılacak görüşmenin sonuçlarını heyecanla beklerken; esnaf ve memur emeklileri de intibak kapsamına alınmak istiyor.

Bakan Çelik'e seslenen esnaf ve memur emeklileri, "İntibak zammı sadece SSK emeklilerine değil, bize de verilmeli. Bizim de larımız çok düşük. Uygulamadan biz de faydalanmak istiyoruz" şeklinde konuşuyor.


YANLIŞ HESAP

Türkiye İşçi Emeklileri Derneği, 2000 yılından önce emekli olanlara uygulanan intibağın bu sefer de 2000- 2007 yılları arasında emekli olan SSK'lılara uygulanmasını istiyor. Bu konuda bir rapor hazırlayan dernek, talebine gerekçe olarak ise emekli aylıklarının hesaplanmasında milli gelir artışının, 2000-2007 döneminde farklı uygulanmasını gösteriyor. Dernek Başkanı Kazım Ergün, müjdeli haberin çok yakında geleceğini söyledi.

Kaynak: Takvim
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emeklinin yüzü gülecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN