Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç kızlara iğrenç tuzak!

İş arayan genç kızlar aman dikkat sizin de başınıza gelebilir.

Giriş Tarihi: 4.7.2013 14:50 Güncelleme Tarihi: 4.7.2013 14:55
Şikayetvar'ın haberine göre; internette verdikleri kabin memurluğu ilanı ile genç kızları tuzağa düşüren kötü niyetli kişiler görüntülü konuşma şartı ile adaylarla görüşüp uygunsuz sayılabilecek görüntülerini gizlice kaydediyorlar. Kandırıldıklarının farkına varan birçok genç kız görüntülerinin nasıl kullanılacağı konusunda tedirgin.

KAMERALI TUZAK!

İş arayan genç kızlar aman dikkat sizin de başınıza gelebilir. Çeşitli internet sitelerine verdikleri iş ilanları ile genç kızların iş başvurusunda bulunmalarını bekleyen kötü niyetli kişiler kameralı oyun tuzağına aldı. Yaşadığı olayı Şikayetvar'a anlatan bir genç kız yaşadığı iğrenç olayı şöyle dile getirdi:

"İnternetten bulduğum kabin memurluğu ilanına özgeçmişimi gönderdim. Bana geri dönüş yaptılar ve internet üzerinden mülakat yapacaklarını söylediler. Bir mail adresi verdiler ve mülakatın akşam 20:30'da olacağını belirttiler. Mülakat için kamera açmamı istediler. Mülakatta çok inandırıcı konuştular. Gerek sektörden gerekse gündemden sorular sorarak gerçek bir mülakat havası verdiler. Mülakat için giyinme puanını da vereceklerini belirten kişiler ayağa kalkmamı istediler. Ayakkabı, kıyafet ve genel hazırlık kriterleri için sırayla isteklerde bulundular. Bacak boyumu göstermemi istediler. Tarama yaptıklarını belirten kişiler uzun süre beklettiler. Daha sonra vücudumda dövme olup olmadığını sordular. Vücudumda birkaç dövmem olduğunu söyleyince göstermemi ideolojik bir simgenin olup olmadığını araştırdıklarını belirttiler. Daha sonra vücudumda piercing olup olmadığını sordular ve mahrem yerlerimi açmamı istediler. Bunun üzerine şüphelendim görüşmeyi sonlandırdım. Şikayet edeceğimi belirttim. Bu uyarılara harfiyen uyan adaylar o esnada uygunsuz sayılabilecek görüntülerinin kaydedildiğinden habersiz bir şekilde sürüklendikleri tuzağı fark edemiyor."

Birçok genç kız bu yöntemle kandırıldı

Şikayetvar uzmanları, benzer yöntemlerle ilgili şikayet aldıklarını belirterek bir çok genç kızın aynı yöntemle tuzağa düşürüldüğüne dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç kızlara iğrenç tuzak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN