Mikro şirkete makro destek

Giriş Tarihi: 26.9.2013

DHL Türkiye, küçük şirketlere ihracat kapısı açtı. DHL, 7 bin 500 euro değerindeki satışlarda gümrükten ulaşıma destek veriyor

Dünyanın önde gelen lojistik şirketi DHL Express, küçük şirketleri ihracatçı yapıyor. Üretimini yurtdışına satamayan şirketlere dönük olarak başlatılan mikro ihracat programıyla yüzlerce küçük işletme ihracat yapmanın başarısını yaşamaya başladı. 7 bin 500 euroya kadar olan ihracata konu ürünün kabul edildiği sistemi ve yeni yatırımlarını anlatan DHL Express Türkiye'nin CEO'su Markus Reckling, "İhracatın gerektirdiği müşavirlik, taşıma ve gümrük gibi teknolojik konuları bilmeyen şirketler program sayesinde dünyanın istedikleri ülkesine ihracat yapmaya başladı" dedi.

HIZLI VE GÜVENLİ

Reckling, DHL Express Mikro İhracat hizmetleriyle KOBİ'lerin uluslararası pazarlara daha hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlayacaklarını söyledi. Basınla sohbet toplantısı yapan Reckling, şirketin Türkiye'de ortalama yüzde 20 büyüdüğünü belirtti.

FENER'E PAKET TESLİMİNDE KAMUFLAJ
DHL'in Fenerbahçe'ye de hizmet verdiğini anlatan Reckling, "Sizin logonuz sarı-kırmızı. Sorun olmuyor mu" sorusuna esprili bir dille şu yanıtı verdi: "Bizim markamızın rengi, Fenerbahçe'nin ezeli rakibi Galatasaray'la aynı. Oraya teslimat yaptığımızda elemanlarımız üzerine başka renkte bir mont giyiyor" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mikro şirkete makro destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN