Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk şirketi İspanyol devini aldı

Toksöz Grup, geçtiğimiz aylarda İtalyan çikolata markası Pernigotti’yi satın almasının ardından, şimdi de İspanya’nın yüzde yüz doğal meyve suyu üretiminde lider üreticilerinden biri olan Zumos Palma’yı satın aldı. Toksöz Grup, satın almayla çikolata ve dondurma sektörlerinin ardından, meyve suyu ile içecek pazarına da adım atmış oldu.

Giriş Tarihi: 30.11.2013 10:47 Güncelleme Tarihi: 30.11.2013 10:52
Sanset Gıda ile Tadelle, Sarelle, Sagra, Gol, L'era Fresca markalarıyla gıda sektöründe; Sanovel İlaç ile, ilaç sektöründe faaliyet gösteren Toksöz Grup, İspanya'nın yüzde yüz doğal meyve suyu markası Zumosol'ün sahibi olan Zumos Palma'yı Pascual Grup'tan satın aldı. Daha önce İtalyan çikolata markası Pernigotti'yi bünyesine katan Toksöz Grup, Zumos Palma'nın satın alınmasıyla, Avrupa'da sağlam adımlarla ilerlemeye devam edecek.

Toksöz Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Toksöz satın almayla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Toksöz Grup olarak, 2013 başından itibaren paylaştığımız üzere, ülkemizde yaptığımız önemli yatımların ardından yurtdışında da adımızdan söz ettirecek satın alma faaliyetlerimize devam ediyoruz. İtalyan çikolata markası Pernigotti'yi satın aldıktan sonra şimdi de İspanya'nın en çok tercih edilen meyve suyu markalarından biri olan Zumasol'un üreticisi Zumos Palma şirketini, Pascual Grup'tan satın alma sürecini tamamladık. Bu satın alma, Grubumuzun Avrupa başta olmak üzere, dünyada yeni pazarlarda var olma hedefindeki kararlılığının önemli bir göstergesidir. Zumosol markası ile yüzde yüz doğal ürünlerle faaliyet gösterdiğimiz sektörleri çeşitlendirmek, yurtdışı ağımızı ise daha da güçlendirmek istiyoruz."

Zumos Palma satış süreciyle ilgili Pascual Grup'un neden kendilerini tercih ettiğine de değinen Ahmet Toksöz, "Bizim de Onlar gibi bir aile şirketi olmamız, kaliteden ödün vermemek, doğal ürünleri tüketiciye sunmak gibi benzeri değerleri paylaşmamız, ilaç alanındaki tecrübemizi gıda sektörüne aktararak yüksek kalitede üretim yapmamız, ve Avrupa'daki hızla gelişen gücümüz bizi tercih etmelerindeki önemli sebepler arasında yer alıyor" dedi.

İspanya'nın en büyük meyve suyu üreticilerinden Zumos Palma İspanya'nın en iyi meyvelerinin yetiştiği Andalucia'da yer alan meyve bahçeleri ile Zumos Palma, İspanyol rakiplerinin önüne geçiyor. Gün boyu izlenen meyve bahçelerinin ürünleri, son teknolojiyle donatılmış, 40 bin metrekare büyüklükteki tesislerde işleniyor. Meyve suyu işleme büyüklüğü açısından Avrupa'da üçüncü sırada bulunan ve meyve suyu pazarının liderleri arasında yer alan Zumos Palma, yılda 200 milyon litre üretim kapasitesine sahiptir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk şirketi İspanyol devini aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN