MÜSİAD 7 bin işadamını ağırlayacak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, bu yıl düzenleyecekleri 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı'na 102 ülkeden 7 bin yabancı işadamının katılımını hedeflediklerini bildirdi.

Giriş Tarihi: 3.6.2014 16:06
Uluslararası 15. MÜSİAD Fuarı ve 18. Uluslararası İş Forumu'nun (IBF) basın lansmanında konuşan Olpak, 2012 yılında gerçekleştirilen 14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 16. IBF Kongresi'nin, 92 ülkeden 5 bin 140 yabancı işadamı ve Türkiye genelinden 150 bin işadamını buluşturduğunu anımsattı.

Bu yıl fuara 102 ülkeden 7 bin yabancı işadamının katılımının hedeflendiğini dile getiren Olpak, MÜSİAD'ın son fuarındaki ankette ortaya çıkan sonuçların kendilerini oldukça memnun ettiğini kaydetti.

Olpak, "Özellikle, Fuarımızı ziyaret eden iş adamları ve ziyaretçilerin memnuniyetinin yüzde 79 olarak ortaya çıkması, bu ölçekteki uluslararası etkinlikler için oldukça tatmin edicidir. Ancak, daha rasyonel bir sonuç olan ve bu fuarın da ana hedefi olan, iş bağlantılarında elde ettiğimiz sonuç, yüzde 78 olmuştur" ifadelerini kullandı.

MÜSİAD Başkanı Olpak, 14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı'nın 45 bin metrekare kapalı alanda gerçekleştirildiğini hatırlatarak, bu yıl ise 100 bin metrekare kapalı alan kullanılacağı bilgisini verdi.

Olpak, etkinlikler içinde, geleneksel el sanatları ve zanaatkarlar sergisinin de yer alacağını dile getirerek, şunları kaydetti:

"MÜSİAD Fuarı ve IBF Uluslararası İş Forumu, ülkemizden ve yurtdışından devlet başkanı ve seçkin devlet adamları, bürokratlar, ticaret ve sanayi odaları başkanları, sivil toplum kuruluşu başkanları, akademisyenler, uluslararası ve yerel ekonomi editörleri ve basın mensupları, yatırımcılar, genç girişimciler ve uluslararası seçkin işadamlarının buluştuğu, küresel iş dünyasının gündeminde olan konuların ele alındığı ve somut çözümlerin sunulduğu, katılımcılar arasında sektörel işbirliği ve dayanışma için fırsatlar, ortamlar oluşturan, ticaret ve yatırım fırsatları inşa eden bir platform olmuştur.

Bunların yanısıra, katılımcı ülkelerin ticaret fırsatları sunumları, yatırım ve inovasyon projeleri, MÜSİAD Şubeleri ve Bölgesel Kalkınma Ajansları işbirliğiyle, yabancı heyetler için Anadolu şehirlerinde de gerçekleştireceğimiz İş Forumlarıyla, katılımcılara zengin bir içerik sunmayı hedefliyoruz."


"KAMU ÖZEL SEKTÖR BULUŞMASINI SAĞLAYACAK"

MÜSİAD Uluslararası Fuarı'nın İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi 'nin (İSEDAK) Resmi İş Forumu olarak, kamu-özel sektör buluşmasını sağlayan ve işbirliği alanlarını genişleten yönüyle, uluslararası bir etkinlik olduğunu vurgulayan Olpak, özellikle, katılımcı ülkelerin çeşitliliği ve çokluğunun Türk mallarının yeni pazarlara ulaşmasında önemli bir araç olduğuna işaret etti.

Olpak, bu yıl fuarda Rusya, Kazakistan, Türkmenistan, Nijerya, Libya, Pakistan, Sudan, Güney Afrika, Fas, Cezayir, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar'ın katılımıyla, ikili iş görüşmeleri yapılacağı ve bu 14 ülke ile ticari ilişkilerin geliştirileceği ifade ederek, "Türkiye'nin hedef ülkelerinin Ekonomi ve Ticaret bakanları, İSEDAK gündemi sebebiyle katılacak Turizm Bakanları, İslam finansmanında uzmanlar, akademisyenler, lider işadamları, bürokratlar, yatırımcılar, genç girişimciler katılım göstereceklerdir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MÜSİAD 7 bin işadamını ağırlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN