Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan ayakkabısı 3 günde 3 bin sattı

Başbakan Erdoğan'ın Başakşehir Stadı'nın açılışında giyerek 3 gol birden attığı Lig markalı spor ayakkabıya 3 günde 3 bin sipariş geldi. Üretici firma "Seri üretime geçtik" dedi

Giriş Tarihi: 8.8.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde Başakşehir Stadı'nın açılışında giyerek, yapılan maçta 3 gol birden attığı Lig markalı spor ayakkabıya talep patladı. Erdoğan modeli olarak ünlenen ayakkabının üreticisi İçten Ayakkabı'nın sahibi Berke İçten, "Bu modeli Başbakan'a özel ürettik. Aslında modelin adı Quantum'du. Ancak ayakkabı Erdoğan modeli olarak ünlendi" dedi.

ORTADOĞU'DAN DA SİPARİŞ VAR

Ayakkabı için yurtiçindeki mağazalardan son 3 günde 3 bin çift sipariş geldiğini. Irak, Libya ve Balkanlar'dan da yoğun talep aldıklarını belirten İçten, "Her bir ülkeye 5 bin çift göndereceğimizi düşünüyoruz" dedi. Erdoğan ayakkabısının perakende fiyatı 85-95 TL arasında değişiyor. 1982'den beri İstanbul'da Lig markasıyla halı saha ayakkabıları ve krampon üreten İçten Ayakkabı ihracat da yapıyor. İçten, Türkiye'deki ayakkabı ithalatçılarının "Türkiye'de krampon gibi yüksek teknolojili ayakkabı üretilmiyor, o nedenle ithalat yapıyoruz" iddiasını da Başbakan Erdoğan'a hediye ettikleri bu ayakkabı ile çürüttüklerini söyledi. Berke İçten, "Türkiye'de yıllardır yüksek teknolojili ayakkabı üretiyoruz. Bugünlerde ithal ayakkabıya ek vergi getirildi. Başbakanımız yerli üreticileri destekliyor. Ve bize böyle bir ayakkabıyı giyerek büyük bir jest yaptı" şeklinde konuştu. Başbakan Erdoğan'ın özel bir prestiji olduğunu belirten İçten, "Böyle kısa sürede bu kadar yoğun sipariş bizi mutlu etti" dedi.

YÜZDE 100 TÜRK MALI

Erdoğan ayakkabısı, tabanından içine kadar tamamen yerli malzemelerle üretiliyor. Tabanı, arkadan topuğa gelebilecek darbeleri önleyecek şekilde tasarlanmış. İç malzemesi de bakteri oluşumuna karşı güçlendirilmiş. Kramponda dünya devleriyle yarıştıklarını söyleyen İçten, Türkiye'de bin 400 mağazaya ürün verdiklerini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan ayakkabısı 3 günde 3 bin sattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN