Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilfen Cambridge ile yayıncılığa girdi

Giriş Tarihi: 14.8.2014

Bilfen, Cambridge Üniversitesi işbirliğinde yayıncılık sektörüne adım attı. Bilfen Yayıncılık Genel Müdürü Yağcı, "Teknolojiye entegre olan kitaplarımız Fatih Projesi'yle de uyumlu" dedi

Eğitim sektörünün köklü kuruluşlarından biri olan Bilfen, 25 yıllık tecrübesini yayıncılığa da taşıdı. Cambridge Üniversitesi ile işbirliğine giden kurum, hazırladığı eğitim setinin dağıtımına başladı. Bilfen Yayıncılık Genel Müdürü Burcu Yağcı, "Okul öncesi dönemden başlayarak hazırladığımız 400'e yakın kitabımızı, Türkiye'nin dört bir yanındaki öğrenci ve okullarla buluşturuyoruz" dedi. Teknolojinin eğitimin vazgeçilmez destekçilerinden biri olduğunu söyleyen Burcu Yağcı, bu gerçeklikten yola çıkarak fen ve matematik ders kitaplarında uygulanmak üzere Cambridge Üniversitesi'nden 2000 animasyon desteği aldıkları bilgisini paylaştı.

FATİH PROJESİ'YLE UYUMLU

Bilfen Yayıncılık kitaplarının teknolojiye entegre edilerek hazırlandığını söyleyen Burcu Yağcı, bunun Fatih Projesi'yle de uyumlu olduğu bilgisini verdi. Yağcı, "Öğrencilerimiz bu kitapları okurken görsel imgeler, akıllı tahta uygulamaları, sesli kayıtlar ve interaktif uygulamalarla edilgen değil etkin öğrenmeye yöneliyor" diye konuştu. Yağcı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu sistemle öğrenmeyi sınıf duvarlarının dışına çıkarıyoruz. Öğrenciler bilgiye istedikleri noktadan ulaşabilirken, okul ve ev eğitime dahil oluyor. Ayrıca 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıf öğrencileri Türkçe, Matematik, Fen, Sosyal ve İngilizce derslerini öğretmen ve aileleriyle paralel bir şekilde öğreniyor."

TAM DONANIMLI EĞİTİM

Bilfen Eğitim Kurumları'nın öğrencilerine tam donanımlı eğitim hizmeti sunduğunu belirten Yağcı, her öğrenciye kişisel özelliklerine göre eğitim verdiklerini anlattı. Öğrencilerin sosyal ve kültürel açıdan gelişimine de büyük önem verdiklerini ifade eden Yağcı, "Her öğrencimiz bir enstrüman çalacak düzeyde mezun oluyor. Sporda da her yıl farklı branşlarda Türkiye şampiyonlukları alıyoruz" diye konuştu.

KÜÇÜKLERE ÖZEL SET
Okul öncesi eğitim için de özel bir set hazırlayan Bilfen, illüstrasyon tekniğiyle çizilmiş bin 500 görselden oluşan kitap, ses ve çocuk CD'si ile öğrencilerin görsel ve işitsel zekâlarına hitap etmeyi hedefliyor. Burcu Yağcı, bu eğitim setiyle öğrencilerin bilgiye kısa yoldan ulaşacağını söyledi. Yağcı, "Okul öncesi eğitimde ilklere imza atarak eğitim sistemine yeni bir bakış açısı kazandırmayı amaçlıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilfen Cambridge ile yayıncılığa girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN