Yeni düzenlemeler bizi büyütür

Giriş Tarihi: 29.8.2014

Ücret ve komisyonları azaltan düzenlemeye sevinen bankalar da var. ING Bank Genel Müdürü Abay, "Düzenlemeler bizi daha güçlü kılıyor. Aktif müşterimizi 2 milyondan 4-5 milyona çıkaracağız" dedi

Bankaları tatlı kârlardan men eden ücret ve komisyonlardaki yeni düzenlemeye sektörden destek geldi. Ücret ve komisyonların sayısının 62'den 26'ya inmesini değerlendiren ING Bank'ın CEO'su Ralph Hamers, "Bizim işimize yarayacak" dedi. ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay da düzenlemenin sektörde en az etkileyeceği banka olacaklarını belirterek, "Tam tersine aktif müşteri sayımızı kısa zamanda 2 milyondan 4-5 milyona kadar çıkaracağız" diye konuştu. Türkiye'de şu ana kadar pahalı bankacılık yapıldığını vurgulayan Abay, şöyle konuştu: "Müşterilerin buna bir yerde isyan edeceği aşikardı. Bu düzenlemeler bankacılık anlayışımıza uygun. Duruşumuzu güçlendirecek."

TÜRKİYE BÜYÜYEN PAZAR

ING Grup CEO'su Ralph Hamers ise Türkiye'de büyümeye devam edeceklerini ve bu büyümenin organik yollarla olacağını söyledi. Bulundukları 40 ülke içinde Türkiye'yi büyüyen pazarlar statüsünde gördüklerini belirten Hamers, "Her düzenlemede para kazanılabilir. Avrupa'da büyüme yok ama orada da kâr ediyoruz. Türkiye'de de büyüyeceğiz" dedi.

LİMİT TAŞIMA GELİYOR

Kredi kartlarında yapılan limit sınırlaması sonrası Bankalar Birliği'ne cepte numara taşıma benzeri 'limit taşıma' önerisi götüren ING Bank'ın Genel Müdürü Abay, "BDDK da sıcak baktı. Yakında yürürlüğe girer" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni düzenlemeler bizi büyütür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN