Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E-fatura şirketine yabancı yatırım geldi

Şirketlerin iş süreçleri ve devlet ile olan ilişkilerini dijital ortama taşımalarını sağlayan, e-Dönüşüm şirketi FIT Solutions, Hollanda merkezli yatırım fonu Revo Capital ile güçlerini birleştirdi.

Giriş Tarihi: 11.9.2014 11:47
Revo Capital bugüne dek gerçekleştirdiği en büyük yatırımla FIT Solutions'a yüzde 20 ortak oldu. FIT Solutions, bu işbirliğinden aldığı güçle, sadece büyük ölçekli değil, KOBİ'ler dahil tüm şirketlerin dijital dönüşüm süreçlerinde ilk adres olmayı hedefliyor.

e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv ve benzeri gelişen konularda Türkiye'nin lider e-Dönüşüm® şirketi FIT Solutions, FIT Solutions, pazardaki büyümesini hızlandırmak amacıyla, Türkiye'deki teknoloji şirketlerine yatırım yapan Hollanda merkezli yatırım fonu Revo Capital ile güçlerini birleştirdi. Revo Capital'in FIT Solutions'a yüzde 20 ortak olmasıyla sonuçlanan bu birliktelik, aynı zamanda, kurumsal dijital servisler, internete bağlı cihazlar ve yeni ticaret platformlarına odaklanan Revo Capital'in bugüne dek gerçekleştirdiği en büyük yatırım.


KOBİ'LERE ÇÖZÜM SUNACAK

FIT Solutions, yatırımdan aldığı güçle, büyük ölçekli firmaların ardından KOBİ'ler için de dijital dönüşümde ilk adres olmayı hedefliyor. Devlet tarafından bugün 30.000 firma, yakın gelecekte ise tüm firmalar için zorunlu hale getirilen e-Fatura ve e-Defter süreçlerindeki teknoloji ve süreç konularındaki bilgi liderliğini, stratejik işbirlikleri ile daha genişe yaymayı amaçlıyor. Yatırım sonrası FIT Solutions'ın hedefleyeceği alanlar arasında, özellikle e-ticaret firmalarının müşterilerine dijital fatura göndermesini kolaylaştıran e-Arşiv servisleri, tebligatları kolaylaştıran Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) ve benzeri servisler bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-fatura şirketine yabancı yatırım geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN