Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Finansbank'ın sahibi hisse satıyor

National Bank of Greece, büyük hissedarı olduğu Finansbank'ın yüzde 40'lık ikincil halka arzı için bankaları görevlendirdi

Giriş Tarihi: 19.9.2014
Yunan National Bank of Greece (NBG), Finansbank'ın yüzde 40'lık ikinci halka arzı için aralarında Goldman Sachs'ın da bulunduğu bazı bankaları aracı olarak atadı. Alınan bilgilere göre, Morgan Stanley ve Bank of America da hisse satışının küresel koordinatörleri olduğunu ifade etti. NBG yardımcı CEO'su Paula Hadjisotiriou, geçtiğimiz ay Finansbank hisselerinin yüzde 40'ını 2015 yılı sonlarında satmayı planladıklarını söylemişti. Finansbank'ın piyasa değeri ele alındığında, bu orandaki bir satış 1.5 milyar dolar değerine ulaşabilir. Finansbank dün yayımladığı bir dosyada, sermaye tavanını iki katına çıkararak 12 milyar Türk Lirası'na (5.4 milyar dolar) çıkarmak için başvurduğunu açıkladı.

AZINLIK HİSSE SATACAĞIZ

NBG sözcüsü Dimitris Spyropoulos, "Zamana ya da ilerleme şekline karar verilmemekle birlikte, azınlık hisse satışı yapacağımızı tekrar ediyoruz" dedi. Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Bank of America sözcüleri ise yorum yapmayı reddetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Finansbank'ın sahibi hisse satıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN