Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sigorta sektörü dijitalle büyüyecek

Giriş Tarihi: 24.9.2014

Aktif Bank Genel Müdürü ve Sigortayeri Yönetim Kurulu Başkanı Önder Halisdemir, dijitalleşme konusunda geç kalmış sigortacılığın bu eksiğini hızla kapatacağını söyledi

Aktif Bank Genel Müdürü ve Sigortayeri Yönetim Kurulu Başkanı Önder Halisdemir, Türkiye'de online sigortacılığın henüz yeteri kadar gelişmemiş olduğunu ve bunu kabul edilemez bulduklarından Aktif Bank olarak bu konuda yatırım yaptıklarını ifade etti. Online sigortacılığın Türkiye'de yeteri kadar kullanılmadığını ifade eden Halisdemir, bu konuda çalışan birkaç şirket olduğunu ancak bu şirketlerin hem vatandaş hem de sigorta şirketleri açısından yeterli derecede verimli olmadıklarını söyledi. Halisdemir konuşmasına şu şekilde devam etti. "Sigorta ürünlerinin rengi, kokusu ebadı yok. Sigorta ürünleri, internetten çok kolay alınabilecek bir ürün. Biz Aktif Bank olarak buradaki boşluğu görüp, Türk halkının sigorta ürünlerine en kolay şekilde ulaşması için çalışmalarımızı başlattık. Analog ile dijital dünyayı evlendirecek şekilde Sigortayeri markasını online ve mobil başta olmak üzere bir çok noktadaki kanallarına yerleştirerek sigorta ürünlerine olan ulaşılabilirliği artırdık."

AMACIMIZ SEKTÖRÜ GELİŞTİRMEK
Sigortacılığın Sigortayeri ile değişip gelişeceğini söyleyen Halisdemir, şunları söyledi: "Acente yapılanması hızla kentleşen ve dijitalleşen yaşantımıza uyum sağlayamadı. Sigorta sektörü de değişen yaşam koşulları ve satın alma süreçlerine yeterince adapte olamadı. Sektörde bunu Sigortayeri olarak biz sağlayacağız. Acenteler önemli olmaya devam edecek. Daha çok KOBİ'lerde önemli olacaklar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sigorta sektörü dijitalle büyüyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN