Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dijitale 200 milyon yatıracak

Vodafone, Türkiye'nin 81 ilindeki mağazalarını dijitale dönüştürmek için start verdi. 2 yıl içinde 200 milyon lira yatırımla tüm mağazalar yenilenecek

Giriş Tarihi: 25.9.2014
Vodafone, Türkiye'nin 81 ilinde perakende yüzünü yeniliyor. Vodafone Grubu'nun global tasarımını Türkiye'ye taşıyan şirket bin 200'den fazla mağazası için 2 yılda bayiler de dahil 200 milyon TL'nin üzerinde yatırım yapacak. Yenilediği mağazalarını 'Dijital Açılış Töreni' düzenleyerek duyuran şirket ayrıca yeni dönemde mağazalarında ek 500 kişilik yeni istihdam yaratacak. Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıldağ, "Bu bir mobilya değişim projesi değil. Bu yatırım Vodafone Grubu'nun Türkiye'ye olan güvenini gösteren, hizmet alanında yapılan önemli bir yatırım hamlesi. Bütün mağazalarımızı son teknolojiye göre yeniledik" dedi. Kadınların işgücüne katılımına önem verdiklerini dile getiren Kızıldağ, "Sadece kadınların çalışacağı mağazalarımız olacak. Aralık 2015'e kadar çalışan sayısını 4.500'den 5 binin üzerine çıkaracağız" diye konuştu.

MÜŞTERİLER DENEYİP SATIN ALABİLECEK
Dijital bir tasarımla yenilenen Vodafone mağazalarında müşteriler, Canlı Cihaz Deneyim Alanı ile cihazları rahatça deneyimlerken, Teknoloji Alanı'nda (Tech Zone) konunun uzmanı çalışanlardan özel danışmanlık hizmeti alabiliyor. Tüm tarifelerin karşılaştırmalı olarak sunulduğu Tarife Alanı ve dijital müşterilerin ihtiyaçlarına uygun tarifeler ile Vodafone Red fırsatlarının tanıtıldığı Vodafone Red Alanı da mağazada olacak.

5 bin 500 kişi çalıştı.
28 bin saat çalışıldı.
22 bin 277 metrekare mağaza alanı yenilendi.
Bin 500 adet ekran kuruldu.
13 bin 226 adet cihaz teşhir edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dijitale 200 milyon yatıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN