servetini ’na bağışlamış

Giriş Tarihi: 5.12.2014 10:31 Güncelleme Tarihi: 5.12.2014 10:45
Nusret Arsel servetini Vehbi Koç Vakfı’na bağışlamış

Geçtiğimiz Ocak ayında vefat eden ünlü işadamı 'in 4 gayrimenkulünü, tüm hisse senetlerini, şirket hisselerini, lira, döviz, bono, fon gibi birikimlerini ’na bıraktığı öğrenildi.

Ünlü iş adamı 'in, sağlığında 7 ayrı vasiyetname düzenlediği ortaya çıktı

VEHBI Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel'in geçtiğimiz ocak ayında 93 yaşında vefat eden eşi ve işadamı Nusret Arsel, son vasiyetnamesinde, 4 gayrimenkulünü, tüm hisse senetlerini, şirket hisselerini, lira, döviz, bono, fon gibi birikimlerini 'na bıraktı. Mülkiyeti vakfa kalan İstanbul Bebek'te 3, Maçka'da 1 gayrimenkulünün yaşam boyu kullanım hakkı ise, işadamının 58 yıllık hayat arkadaşı Semahat Arsel'de olacak. Kardeşi Çelik Arsel'e 500 bin dolar bırakan Nusret Arsel, toplam 200 bin doların da kendisinin belirlediği kişilere, yine kendisinin belirlediği yöntemle dağıtılmasını vasiyet etti.


7. VASİYETNAME UYGULANDI


Nusret Arsel'in, sağlığında 7 ayrı vasiyetname düzenlediği ortaya çıktı. Çocuksuz olarak hayata gözlerini yuman Arsel geride yasal mirasçı olarak erkek kardeşini ve 'Semoş' diye hitap ettiği 58 yıllık hayat arkadaşı Semahat Arsel'i bıraktı. Nusret Arsel'in ölümünün ardından vasiyatnameleri İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi'nde okundu. Mahkeme işadamının "Bundan evvel yapmış olduğum vasiyetler geçersizdir. Son arzularımı ihtiva eden vasiyetname budur" ifadesini dikkate alarak, farklı tarihlerde düzenlenen 7 vasiyetnameden sonuncusunun yerine getirilmesine karar verdi. Koç Ailesi'nin ikinci kuşak temsilcisi Semahat Arsel'in eşi Dr. Nusret Arsel, iş dünyasının en kibar temsilcilerinden biriydi. Babası Koç Ticaret'te iş bulduğunda henüz 10 yaşındaydı. Paris'te doktorasını yaptıktan sonra iş talebi Çalışma Bakanlığı tarafından reddedilen Nusret Arsel, Vehbi Koç'un isteğiyle 1953 yılında genel müdür yardımcısı olarak Koç Ticaret ailesine katılmış, 3 yıl sonra da Vehbi Koç'un büyük kızı Semahat Arsel ile evlenmişti.

Habertürk

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nusret Arsel servetini Vehbi Koç Vakfı’na bağışlamış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN