Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç veliahtlardan Aristo açılımı

Türkiye'nin önde gelen holdinglerinin veliahtları Kerem Kamışlı ve Cem Garih'in kurduğu bu yıl 50 kuruluşa lider adayı gençler yerleştirecek. Kamışlı, "Aristo'nun Lyceum'unu örnek aldık" diyor

Giriş Tarihi: 11.1.2015
Genç veliahtlardan Aristo açılımı
Biri Esas Holding'in patronlarından Emine Kamışlı'nın oğlu Kerem Kamışlı, diğeri de Alarko Holding'in kurucularından merhum Üzeyir Garih'in torunu Cem Garih. Dünyanın en iyi okullarında eğitim gören, çevrelerinde her daim iş dünyasının duayenleri bulunan bu iki genç, iki yıl önce 18 akranını da yanlarına alarak 'ni kurdu. "Bu yola çıkarken sahip olduğumuz imkânlardan, yetenekli ve gelecek vaat eden üniversiteli arkadaşlarımızın da yararlanmasını hedefledik. Bu şansı Türkiye'nin her yerindeki gençlere sunmak istedik" diyen Kerem Kamışlı, kendilerine Aristo'nun ünlü okulu Lyceum'u örnek aldıklarını söylüyor. Kamışlı ve Garih fikirlerini aile büyüklerine açtıklarında "Yeni Bir Lider" isminin siyaset çağrıştırmasından tedirgin olmuşlar. Kamışlı, "Bu nedenle derneğin anayasasına 'siyasi hiçbir amaç gütmez' diye bir madde koyduk" diyor.

125 GENCE STAJ SAĞLADI
Yenibirlider Derneği, 35 yaş altındaki üniversite öğrencileri ve genç profesyoneller arasından iş dünyası ağırlıkta olmak üzere spordan sanata birçok alanda liderler yetiştirmeyi hedefliyor. Toplumsal kalkınmaya aktif olarak katılmayı öğreten bir 'ekol okul' ortaya çıkarmak istediklerini anlatan Kamışlı, geçen yıl 125 genci önemli şirketlere stajyer olarak gönderdiklerini vurguluyor. Bu yıl ise 30'u özel sektörden 50 kuruluşa 160 lider adayı yerleştirme planı var. Elemeyi geçen adaylar Boğaziçi Üniversitesi'nde 6 ay eğitim görecek.
Şirketlerden

YILDA 15 BİN TL
Yeni Birlider Derneği'nin tüm finansal hareketleri KPMG tarafından denetleniyor. Kerem Kamışlı, sistemin finansal işleyişini şöyle anlatıyor: "Sisteme dahil olan kuruluşlara üniversite mezunu, yetenekli gençleri sunuyoruz. Zaten potansiyeli yüksek olan bu gençler Boğaziçi Üniversitesi'nden eğitim alıyor, iş dünyasının önde gelen isimlerinden tüyoları ceplerine koyuyor. Bu şirketlerde çalışan mentorların takibinde önemli deneyimler ediniyorlar. Onlara üstün nitelikli elemanlar gönderiyoruz. Onlar da yılda 15 bin liralık bir ödemeyle sistemi finanse ediyor. Bu bütçe şimdilik tüm operasyonel giderlerimizi karşılıyor."

'TÜRKİYE ENTELEKTÜEL HUB OLSUN'
Kamışlı, "Bu yapının bağımsız bir ekol olmasını istiyoruz. Buradan çıkan gençlerin toplumda başarılı lider adayları, karar vericiler olarak algılanmaları ve Türkiye'nin entelektüel hub olması en büyük arzumuz" diyor. Yenibirlider Derneği Başkanı Tanya Hazal Kaysoydu da geçen yıl eğitimlerle 120 bin öğrenciye ulaştıklarını belirtiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç veliahtlardan Aristo açılımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN