Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SGK Hizmet Dökümünüz İle SSK Prim Gününüzü Hesaplayın

Giriş Tarihi: 10.2.2015 15:03
SGK Hizmet Dökümünüz İle SSK Prim Gününüzü Hesaplayın
Online işlemler sayesinde size SGK hizmet dökümünüzü kolayca alabilirsiniz. Hizmet dökümünüz ile SSK prim hesaplamanızı ise oldukça kolay bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz!

SGK hizmet dökümü, ilk işe başlama tarihinden başlayarak, çalışılmış süreç boyunca yapılan hizmet bilgilerinin, tarihlerine göre sıralandığı bir belgedir. SGK hizmet dökümü sorgulamasını yapmak için iki farklı yol izlenebilir. Bunlardan biri e-devlet şifresi ile diğeri ise E-SGM üzerinden şifresiz yapılan yöntemdir.

E-Devlet şifresi ile SGK hizmet dökümü sorgulaması yapmak için;

Bu uygulamayı kullanabilmek için ilk önce, E-Devlet resmi sitesine giriş yapınız ve açılan ekranın sağ bölümünde yer alan 'E-Hizmetler' bölümüne tıklayınız. Burada açılan sayfanın sol tarafında yer alan, alfabetik olarak harflerin bulunduğu kısımdan 'S' harfini tıklayıp 'Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)' seçeneğine tıklayınız. Açılan ekranda bulunan, 4A (SSK), 4B (BAĞKUR) ya da 4C (Emekli Sandığı) kurumlarının hizmet dökümlerinden, hangisi hakkında sorgulama yapmak istiyorsanız o kurumu seçiniz. Son olarak da T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi sisteme girerek, kimlik doğrulama işleminizi tamamlayınız. Bu şekilde SGK hizmet dökümü sorgulaması sistemi üzerinden, dilediğiniz konuda sorgulama yapabilir, bilgi edinebilirsiniz.

E-SGM üzerinden şifresiz olarak SGK hizmet dökümü sorgulaması yapmak için;

İlk olarak, SGK 'nın resmi internet adresi olan E-SGM internet adresine giriş yapınız ve uyruğunuzu seçiniz. Daha sonra T.C kimlik numaranızı giriniz. Ardından, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili, doğum yılınızı, nüfus cüzdanındaki cilt numaranızı ve sayfada görülen güvenlik kodunu ilgili bölümlere giriniz ve 'Sorgula' seçeneğine tıklayınız. Son olarak, açılan ekranın sağ kısmında yer alan 'Hizmet Bilgisi' seçeneğine tıklayınız. Son olarak, buradan 4A (SSK) ve 4B (BAĞKUR) kurumlarından hangisi ile ilgili hizmet dökümü sorgulaması yapmak istiyorsanız o kurumu seçiniz. Emekli Sandığı için E-SGM sayfasını kullanmanız mümkün değildir. Bu şekilde internet üzerinden E-SGM uygulaması ile şifre kullanmaksızın, SGK hizmet dökümü sorgulamasını tamamlayabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK Hizmet Dökümünüz İle SSK Prim Gününüzü Hesaplayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN