Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk şirketinden Maldivler'e dev yatırım

Gürallar, 4. Teşvik Bölgesi Kütahya’da ise toplam 750 milyon liralık yatırımla can ambalaj tesisi kuracak. Üst kullanım hakkını 50 yıllığına kiraladığı Maldivler'de 150 milyon liraya otel kuracak olan Grup, burada da 500 kişiye istihdam sağlayacak.

Giriş Tarihi: 12.2.2015 10:38
Türk şirketinden Maldivler'e dev yatırım

ÇAY BARDAĞI PAZARI 450 MİLYON ADET

Grup şirketlerinin 2014 yılı değerlendirmesi ve 2015 yılı yatırım planları için basın mensupları ile bir araya gelen Gürallar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral Argat, 2014 yılında yüzde 30 büyüdüklerini söyledi. Yeni yatırımlara hazırlandıklarını açıklayan Güral, "Bu yıl cam ambalaj, maden suyu, otel ve restoran yatırımlarımızı hayata geçiriyoruz" dedi. İlk olarak sofra camı markası LAV'ın dünyada altıncı sırada bulunduğunu söyleyen Güral, cam bardağı pazarının yıllık 450 milyon adet olduğunu söyledi. Türkiye'de 35 bin satış noktasında satılan markanın 130 ülkeye ihraç edildiğini söyleyen Güral, "Ortadoğu bölgesi ve Mısır'a ağırlıklı ayaklı bardak satıyoruz. İran'a satışı inanılmaz" dedi.

KÜTAHYA'YA CAM AMBALAJ TESİSİ

2015'in önemli yatırımlarından birinin Gürallar Cam Ambalaj olduğunu belirten Argat, şunları söyledi: "Tesis, 4. Teşvik Bölgesi'ndeki Kütahya'da, yıllık 110 bin tonluk üretim kapasitesiyle bu ay faaliyete başlıyor. Fabrikamızda 200 cc'den 1500 cc'ye kadar farklı ebatlarda ambalaj üretebiliyoruz. Bu proje 3 fazdan oluşuyor. İlk fazda 350 kişiyi istihdam ediyoruz. Yatırım tamamlandığında 1000 kişinin üzerinde bir istihdam oluşacak. Projenin tamamı için 750 milyon TL'lik yatırım öngörüyoruz."

MALDİVLER'E OTEL AÇACAK


Turizmde Alibey Hotels and Resorts markasını Maldivler'e taşıyacaklarını açıklayan Esin Güral Argat, "Maldivler'de yapılacak otellerin inşaatı sene içinde başlanacak. 2017 Mayıs'ta açılmasını planlıyoruz. Yatırım tutarı150 milyon TL olacak ve 500 kişi istihdam edilecek" açıklamasında bulundu.

BURDUR'A SODA TESİSİ

Maden suyu pazarına da gireceklerini açıklayan Argat, "Burdur'da mineral açısından zengin bir kaynak bulduk. Nisanda yatırımına başlıyoruz, aralıkta raflardaki yerini alacak. Tek üretim hattına 45 milyon TL yatırım yapacağız" diye konuştu.

Kaynak:Yenişafak

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk şirketinden Maldivler'e dev yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN