Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TC Kimlik No İle Prim Borcu Sorgulama ve Ödenek İşlemleri

Tüm - İşlemleri ise haberimizin devamında bulabilirsiniz. TC Kimlik Numarası ile SSK-SGK Prim Sorgulama ve Borcu Öğrenme İşlemleri artık çok kolay olacak. TC Kimlik bilgileri ile SSK SGK Hizmet dökümü sorgulama işlemini ve prim sorgulama ve ya SSK uygulamalarına ulaşmak için haberimizi takip edebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 17.4.2015 10:52
SGK SSK GSS TC Kimlik No İle Prim Borcu Sorgulama ve Ödenek İşlemleri
C Kimlik bilgileri ile Hizmet dökümü sorgulama işlemini bu haberimizden gerçekleştirebilirsiniz. Elektronik ortam üzerinden SSK - SGK prim borcunuzu, hizmet dökümünüzü sorgulamak artık çok kolay işte detaylar...

SGK-SSK prim borcu sorgulama işlemleri ile ilgili detaylı anlatım haberimizde. Ne zaman emekli olurum sorusu iş hayatına atılır atılmaz insanların akıllarında oluşan bir soru. Ne zaman emekli olacağınıza dair sorgulamayı haberimizin devamında yapabilirsiniz.

SSK Sorgulama

Günümüzde internet üzerinden birçok işlemi gayet rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmemiz mümkün. Bu işlemlerden biri de SSK sorgulama işlemi, artık bu işlemi de internet üzerinden yapabilirsiniz. Peki SSK sorgulama sizlere ne gibi bir kazanım sağlayacak yani ne işe yarayacak diye soracak olursanız şimdi aşağıda maddeler olarak sizler ile paylaştıklarımızı okuyunuz. SSK sorgulama işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız bu yazının başlığına tıklamanız yeterli olacaktır.
Çalıştığınız işyerine ait işyeri numarasını,

Geçmişte; hangi dönemlerde ya da aylarda çalıştığınızı,

Belge kodunuzu,

İşe giriş ve işten ayrılış zamanınızı,

Hangi aylarda, ne kadar prim gün sayınız yatırıldığını,

Aylık kazancınızı,

Yıllık toplamlarınızı,

Genel toplamınızı,

Kısacası SSK ile ilgili size ait ve merak ettiğiniz genel hizmet bilgilerinizin tamamını bu sayede öğrenebilirsiniz. Bu kısımda belge türü olarak verilmiş olan karakterlerin anlamları mevcuttur. "A" asıl, "İ" iptal edilen, "E" ek belgesi "T" teftiş raporu anlamına gelmektedir.

Belge türünüzü incelerken bu ayrıma dikkat etmeye özen gösteriniz. Hizmet döküm bilgilerinizde farklı bir ad soyad bilginizin yer alıyor olaması halinde bu sorunu ortadan kaldırmak adına gerekenler yapılması için Sosyal İl / Sigorta Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeniz gerekmektedir. Tarım sigortası hizmetleri ile askerlik borçlanmasına ait hizmetleriniz mevcut ise bu hizmetleri görüntülemek isterseniz bu hizmetler yalnızca sisteme aktarıldıkça görünmektedir.

Kurum uygulamaları gereği yapılacak olan işlemler haricinde sayfanın herhangi bir resmiyeti bulunmamaktadır. Yani bu belge yalnızca siz değerli çalışanları yapılan hizmetlerden haberdar etmek ve sizlere bilgi vermek amacıyla oluşturulmuş bir belgedir.

SSK Hizmet Dökümü


Her çalışan vatandaş gibi sizlerde bazen hangi kurumda ne kadar hizmet verdiğinize dair şüpheye düşüp bu sorgulamayı yaparak emin olmak isteyebilirsiniz. SSK hizmet dökümü işleminizi yapabilmek için devlet dairelerinde uzun ve yorucu sıralar beklemenize gerek yok. İnternet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Görüntülemiş olduğunuz bu hizmet dökümünde yer alan bilgilerini tarihlere göre inceleyebilirsiniz. Ayrıca hesaplama motorları sayesinden SSK çatısı altında emekli olmak için gerekli bilgilendirmeleri yapan hesaplamaları da kolaylıkla kullanabilirsiniz.

SSK Prim Sorgulama

SSK prim sorgulama işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız sitemizde bulunan sizlerin bu gibi işlemlerinizi kolayca yapabilmeniz için yazılmış olan yazılarımıza göz gezdirmeniz yeterli olacaktır. Peki SSK prim sorgulama işlemi yapmadan önce bu işlem nedir ne işe yarar diye soracak olursanız sizlere bunu da açıklayalım. SSK prim sorgulama SSK hizmet dökümü bilgileriniz içerisinde yer alan ve size ait toplam gün sayısını kapsayan bir sistemdir. Bu sorgulamayı yaptığınız takdirde emekli olabilmeniz için doldurmanız gereken gün sayınızı, hangi tarihlerde ne kadar süre hizmet verdiğinizi ve toplam gün sayınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Sosyal güvencesi bulunmayan Necati Aslan, 2003'te boğazında şişlik ve ağrı şikayetiyle hastaneye gitti. Bir tür lenf kanseri olan 'Relaps Hodgkin Lenfoma' tanısı konulan Necati Aslan, bugüne kadar ilaç alıp kemoterapi gördü. Hastalığı nedeniyle yüzde 85 engelli raporu verilen Necati Aslan'a 700 TL'ye yakın engelli maaşı ve eşi Selma Aslan'a da aynı miktarda 'evde hasta bakıcı' maaşı bağlandı. Geçen ay durumu ağırlaşınca Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Onkoloji Bilim Dalı'na götürülen Necati Aslan, yatırılarak tedavi altına alındı. Prof.Dr. Selma Paydaş, hastalığın tedavisi için Necati Aslan'a 'Nivolumab' etken maddesini içeren kanser ilacını 3 ay süreyle kullanması gerektiği yönünde rapor verdi.

"SGK KARŞILAMIYOR"

Sağlık Bakanlığı da, verilen raporu onayladı. İlaçları almak için Türk Eczacılar Birliği (TEB) Yurt Dışından İlaç Temini Birimi'ni arayan ve 3 aylık kullanım fiyatının toplam 39 bin dolar olduğunu öğrenen Necati Aslan'ın eşi Selma Aslan, 31 Mart 2015'te SGK'ya ilaç bedelinin ödenmesi amacıyla başvuru yaptı. SGK ise aynı gün "Yurt dışından getirilmesi gereken 'nivolumab' etken maddesini içeren 'Opdivo' adlı ilaç, SGK Başkanlığı'nın yayınladığı Sağlık Uygulama Tebliği'nin 'Bedeli Ödenecek İlaçlar' listesinde ve Yurt Dışı İlaç Fiyat' listesinde bulunmadığından bedeli kurumumuzca ödenememektedir" diye yanıt verdi.

ÖDENEK BEKLENİYOR

Bunun üzerine merkez Yüreğir İlçesi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvuran Selma Aslan'ın istemi, vakıf aracılığıyla ilacın fiyatıyla birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na iletildi. Yüreğir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Emel Keleş ise, "Yazılan ilaçların fiyatı vakıf bütçesini aştığı için bu talebi bakanlığa bildirdik. Ödenek çıktığı anda ilacın ücreti tarafımızca ödenecektir" dedi.

YARDIM İSTEDİ

Gelişmelere isyan eden Necati Aslan'ın kardeşi Murat Aslan ise, "İlaç için istenilen parayı ödeme gücümüz yok. Ağabeyim ölümle pençeleşiyor. Zaman aleyhimize işliyor. Yetkililere sesleniyorum. Bu sizin de kardeşiniz olabilirdi. Sesimize kulak verip bize yardım etsinler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK SSK GSS TC Kimlik No İle Prim Borcu Sorgulama ve Ödenek İşlemleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN