Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şirketlerin iş ortamları kariyer süreçlerini etkiliyor

Giriş Tarihi: 30.4.2015
Şirketlerin iş ortamları kariyer süreçlerini etkiliyor

IsteYasam.com, kariyer tavsiyeleri, gerçek deneyimler ve iş ilanlarının yanı sıra şirketlerin çalışma ortamlarını görme fırsatını da sunuyor

IsteYasam.com, Türkiye'de bir ilke imza atarak Y ve Z jenerasyonlarının görüşlerine, beklentilerine ve hedeflerine uygun bir kariyer platformu sunuyor. IsteYasam.com, teknolojinin ve dijital dünyanın iş dünyasını nasıl şekillendirdiğini ve iş yapış şekillerine yansıyan değişiklikleri göz önünde bulundurarak hazırlandı. IsteYasam. com, aradıkları bilginin parmaklarının ucunda olmasına alışık olan Y ve Z jenerasyonlarına kariyer tavsiyeleri, iş deneyimleri ve iş ilanları sunmakla kalmıyor, şirketlerin çalışma ortamlarını ve yapılan işleri görüntüleme fırsatı da sunuyor. Kariyer bölümü "IsteYasam.com"un kurucularından, Psikolog ve Yönetici Koçu Merve Can tarafından oluşturuluyor. Akademik bilgisini, iş dünyasından farklı kişilerin gerçek hayat deneyimleri ile birleştiren Can, "Kariyer tavsiyelerinde öncelikle ihtiyaç sahibinin özelliklerinin belirlenmesi, sonrasında da ihtiyacı olan konu özelinde çalışılması gerektiğine inanıyoruz" diyor.

İŞ SÜREÇLERİNİ ÇALIŞANLARIN AĞZINDAN DİNLEYİN
Ofislerini başlangıçta IsteYasam. com'a açan şirketler arasında "ADEL Kalemcilik, sahibinden.com ve Scope Digital" yer alıyor. Bu sayede isteyasam. com üyeleri, hem fotoğraflarla ofisleri gezebiliyor, hem de videolar sayesinde bu firmaların ne iş yaptığını, nasıl bir ortamda çalıştıklarını kendi çalışanlarının ağzından dinleyebiliyorlar. IsteYasam. com, üyelerine özgeçmiş oluşturma fırsatı sunduğu gibi onları sitede yer alan firmaların iş ilanlarına da yönlendiriyor. StratejiCo'nun 2013 yılında yaptığı araştırma, Y jenerasyonunun çalışma ortamına verdiği önemi ortaya koyuyor. Araştırmaya göre, istedikleri ortamı bulurlarsa yüzde 20 daha az maaş almayı kabul edebiliyorlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şirketlerin iş ortamları kariyer süreçlerini etkiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN