Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'un devrinde koşullu izin!

, Anadolu Endüstri Holding'in (AEH) perakendeci 'un üzerinde kontrol sağlamasına koşullu olarak izin verdi. Koşulun ne olduğu açıklanmadı.

Giriş Tarihi: 13.7.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 16:14
Migros'un devrinde koşullu izin!
AEH'nin üzerinde kontrol sağlamasına ilişkin başvuruyu Nisan ayında incelemeye alan 'nun Perşembe günü aldığı ve bugün internet sitesinde yayımlanan kararında, "Anadolu Endüstri Holding A.Ş. tarafından Moonlight Capital S.A. kontrolündeki MH Perakendecilik ve Ticaret A.Ş.'nin çoğunluk hisselerinin devralınması suretiyle Migros Ticaret A.Ş. üzerinde kontrolün sağlanması işlemine koşullu izin verildi" denildi.

Açıklamada koşulun ne olduğuna ilişkin bir bilgi yer almadı. Türkiye ve civar ülkelerde yeni bir sektörde büyüme kararı alan Anadolu Grubu'nun grup şirketi AEH, geçen yıl Ekim ayı başında Moonlight Capital kontrolündeki MH Perakendecilik'in çoğunluk hisselerinin devralınması suretiyle Migros'un yüzde 40.25 hissesi için pay başına 26 TL olmak üzere 1.86 milyar liralık teklif vermişti.

Anadolu Endüstri Holding'in (AEH) ana hissedarı Yazıcılar Holding, daha önce açıklanan hisse satış fiyatının uzayan inceleme süreci nedeniyle revize edileceğini belirtmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Migros'un devrinde koşullu izin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN