Giriş Tarihi: 27.8.2015 11:47 Güncelleme Tarihi: 27.8.2015 11:52
BPW'den Gebze'ye 10 milyon avroluk yatırım

'nın treyler aksı üreten firması , Organize Sanayi Bölgesi'nde yaklaşık gerçekleştirerek üretime başlıyor

Türkiye'de yatırım kararı alan ve pazarda yüzde 45'lik paya sahip olan , Türkiye'deki ilk fabrikasını 'de kurdu. Şirket bu yatırımla birlikte hem Türkiye pazarının yüzde 90'ına hitap eden aks tiplerini üretmeye, hem de 60 bin adetlik kapasitesi ile Türkiye'den bölge ülkelere ihracat gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen BPW Yönetim Kurulu Başkanı , yatırımla birlikte sadece aks değil, üst yapı ürünlerinin de Türkiye'de üretilmeye başlanacağı bildirdi.

Türkiye'nin coğrafi konumu itibariyle transit geçiş noktası olması ve Türkiye tır/treyler parkı değerlendirildiğinde BPW olarak yatırım için en doğru adresin Türkiye olduğuna karar verdiklerini vurgulayan Pfeiffer, şöyle devam etti:

"Yatırım BPW'nin uzun vadeli planları çerçevesinde el aldığı bir konudur. Türkiye'nin halihazırda içinde bulunduğu geçici siyasi belirsizliğe rağmen BPW'nin Türkiye'nin geleceğine olan inancı tamdır. Bizim odağımız, yakalanacak istikrarla birlikte çok büyük bir ivme kazanılacağını düşündüğümüz orta ve uzun vadeli dönemdir. Çevre ülkelere de Türkiye üzerinden hizmet vermeyi ve burada gerçekleştirdiğimiz üretim ile ihracat yapmayı hedefliyoruz."

BPW Türkiye Genel Müdürü ise Türkiye'de yıllık 75 bin adetlik ve yaklaşık 140 milyon avro hacminde bir aks pazarı bulunduğunu kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BPW'den Gebze'ye 10 milyon avroluk yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN