Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Araç plaka sorgulama, hasar kaydı ve tramer sorgulama nasıl yapılır?

Araç plaka, hasar kaydı ve tramer sorgulama gibi aracınız ile ilgili yapacağınız her türlü sorgulama işlemini online olarak kolayca yapabilirsiniz. Araç sorgulama işlemlerini online yapabilmek ve araç sorgulama hakkında detaylı bilgi almak için haberimizi inceleyebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 2.10.2015 14:34
Araç plaka sorgulama, hasar kaydı ve tramer sorgulama nasıl yapılır?
Son yıllarda hızla gelişen internet teknolojisinin sağladığı yeni nesil imkanlar ile birlikte artık çok daha pratik ve çok daha kolay bir şekilde internete erişim sağlanabiliyor. Özellikle de dijital platform üzerinde yer alan geniş online hizmet ağları vatandaşın pek çok alandaki işlemini eskiye göre çok daha hızlı, çok daha pratik ve çok daha güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmesine olanak sağlıyor. İnternet kolaylıklarını kamu alanına da getiren kamu kurumlarının internet tabanlı online kamu hizmeti anlayışları, Türkiye'de vatandaşın kamu kurumları ile olan işlemlerinde önemli derece hız ve kolaylık kazanabilmesine imkan veriyor. Dijital platform üzerinde yer alan online araç sorgulama hizmeti de araç ticaretlerinde vatandaşların en sık kullandıkları online Emniyet Genel Müdürlüğü hizmet uygulamalarından birisi olarak ön plana çıkıyor.

Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız.

Ayrıca dijital platform üzerinde bulunan online araç hasar kaydı sorgulama hizmeti sayesinde de vatandaş, aracın tüm geçmiş ve güncel kaza tespit tutanaklarında yer alan hasar bilgilerini ayrıntılı bir şekilde öğrenebilme imkanına sahip olabiliyor. Vatandaşlar özellikle de mobil teknoloji sayesinde internete bulunduğu her yerden erişim sağlayarak alacağı aracın çalıntı olup olmadığı bilgisini Emniyet Genel Müdürlüğü'nün online araç sorgulama hizmetiyle, aracın herhangi bir hasarının veya hasar geçmişinin olup olmadığı bilgisini sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nin online hasar bilgisi sorgulama uygulamasıyla öğrenerek, çok daha güvenilir bir araç ticareti gerçekleştirebilme imkanına sahip olabiliyor.

Vatandaşın çok daha güvenli şartlar altında araç ticaretlerinde hem alımda hem de satımda en güvenli şekilde yapabilme imkanına sahip olarak, herhangi bir olumsuz durum ile karşı karşıya kalmadan ve kendisine önemli mağduriyetler yaşatabilecek durumlardan kaçınabilme imkanına sahip olabiliyor. Her geçen gün hızla gelişen internet teknolojisi ve altyapısı ile internetin çok daha geniş kitlelere ulaşması ile birlikte daha yaygın ve yoğun bir kullanıma ulaşan internette Emniyet Genel Müdürlüğü'nün online plaka sorgulama hizmeti uygulaması vatandaşın en çok kullanmakta olduğu online kamu hizmet uygulamalarının başında geliyor. Vatandaş, günümüzde internete bağlantı kurabildiği her yerden son derece pratik bir şekilde aracın çalıntı olup olmadığı bilgisine ulaşabilme imkanına Emniyet Genel Müdürlüğü'nün bu online hizmet uygulaması ile sahip olabiliyor.

E-Devlet sistemi üzerinden kolaylıkla araç sorgulama işlemleri gerçekleştirilebiliyor. e-devlet sistemi üzerinde yapılan her işlemde olduğu gibi güvenilir işlem fırsatlarından yararlanarak araç sorgulama yapabilmek için vatandaşın sisteme giriş yapmaları gerekiyor. Dijital platform üzerinde turkiye.gov.tr adresinde yer alan e-Devlet portalı giriş sayfasında giriş işlemleri için kullanılabilecek 4 farklı yüksek güvenlikli giriş yöntemi bulunuyor. Bu yüksek güvenlikli giriş yöntemleri ise e-Devlet şifresi ile giriş, mobil imza ile giriş, elektronik imza ile giriş ve T.C. kimlik kartı ile giriş şeklinde sıralanıyor. Bu giriş yöntemlerinden herhangi birisini kullanarak e-Devlet sistemine güvenli giriş ve işlem yapabilme fırsatına sahip olunabiliyor. E-Devlet araç sorgulama işlemi ise e-hizmetler sayfasındaki Emniyet Genel Müdürlüğü'nün aynı isimli online hizmet uygulaması penceresinden kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Araç plaka sorgulama, hasar kaydı ve tramer sorgulama nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN