Türkiye'nin en iyi haber sitesi

hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?

hizmet dökümü sorgulama için TC Kimlik No yeterli! nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 7.10.2015 12:05
SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?

sigorta prim gününüzü hizmet dökümü sorgulama işlemi yaparak kolayca öğrenebilirsiniz. işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek için haberimizi inceleyebilirsiniz!

SGK hizmet dökümü nedir?

SGK hizmet dökümü, sizin SSK ve SGK 4/A kapsamındaki tüm çalışmalarınızı, kronolojik bir sıralamaya göre anlatan, açıklayan bir dokümandır. Bu dokümandan ne zaman işe girdiğinizi, ne zaman işten ayrıldığınızı, kaç farklı yerde çalıştığınızı, toplam ne kadar prim gün sayısına sahip olduğunuzu, aylık ve yıllık prim gün sayılarınızı kısaca tüm sigorta sorgulamanızı ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Bu dokümana iki şekilde ulaşabilirsiniz.

1- E devlet üzerinden,

2- E SGK ekranı ile.

E devlet ile SGK hizmet dökümü nasıl sorgulanır?

E Devlet şifrenizi 2 TL karşılığında PTT şubesinden aldıktan sonra, sisteme T.C. kimlik numaranız ve bu şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra sol tarafta yer alan "E-Hizmetler" seçeneğini tıklayın. Açılan ekrandan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) başlığını bulun. Altında yer alan seçeneklerden 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü için "4A Hizmet Bilgisi" ni tıklayınız. SSK hizmet dökümünüz karşınıza gelecektir.


E DEVLET İLE SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN!

E SGM ekranı ile SGK hizmet dökümü nasıl sorgulanır?

E SGK ekranı ile SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümünüze ulaşmak için sayfayı açtıktan sonra, T.C. kimlik numaranızı, cilt numaranızı, doğum yılınızı girin. Nüfusa bağlı olduğunuz il ile cinsiyetinizi seçin. "Sorgula" butonuna tıklayın. Açılan ekranın, sağ tarafında yer alan seçeneklerden "Hizmet Bilgisi" menüsünü tıklayın. Menüden SSK hizmet dökümü için "4A Hizmet Bilgisi" seçeneğini tıklayın. Karşınıza SSK hizmet dökümü , yeni adıyla 4A SGK hizmet dökümünüz gelecektir. Böylece, 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümünüzü ayrıntılı bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.


E SGK EKRANI İLE SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN