Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Twitter'ın bize ihtiyacı var"

Giriş Tarihi: 5.11.2015
Twitter'ın bize ihtiyacı var

Twitter ve Periscope'taki güvenlik açığını buldukları için Twitter'ın patronu Jack Dorsey tarafından Silikon Vadisi'ne davet edilen genç yazılımcılar, "Şirketin yöneticilerinin bizim gibi mühendislere ihtiyacı var" dedi

Twitter ve Periscope'ta güvenlik ve mantıksal açıkları bularak Twitter'ın patronu Jack Dorsey'in özel davetiyle San Francisco'ya giden Batuhan Katırcı (23) ile Cihan Nalbant (22), Türkiye'ye döndü. 21 Ekim'de gerçekleşen "Twitter Flight" etkinliğinde Jack Dorsey'le tanışma fırsatı bulan ikili, yaşadıklarını SABAH'a anlattı. Bir hafta boyunca Twitter, Google, Facebook ve Apple gibi dünya devi firmaların merkezlerinin bulunduğu Silikon Vadisi'ni yakından görme şansı elde ettiklerini söyleyen ikili, "Dorsey'i yakından görmek rüya gibiydi. Twitter'ın yöneticileri, yaptıkları sunumlarında bizim gibi kişilere ne kadar ihtiyaç duyduklarını hepimize hissettirdiler" diye konuştu. Etkinlikte dünyanın her yerinden teknoloji uzmanları olduğunu belirten Katırcı ve Nalbant, "Toplantıda 'Bundan sonra daha şeffaf ve erişilebilir bir yönetim başlıyor' sözleri gelecek adına bizi çok umutlandırdı ve salonda büyük bir alkış aldı" dedi. ABD'ye gitmeden önce vize almaya gittiklerinde konsolosluktaki görevlilerin kendilerini tanıdığını ifade eden iki isim, "O andan itibaren Silikon Vadisi'ni görme heyecanımız artmıştı" diye konuştu.

YAZILIMCI SAY ISI ARTIYOR
Silikon Vadisi'ne Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümü öğrencileri Katırcı ile Nalbant'ın yanı sıra aynı bölümden Akın Moroğlu ve Kaan Özüpek de katıldı.

'BÜYÜK RESME BAKMA FIRSATI BULDUK'
Cihan Nalbant, etkinliğin amacının, katılımcılara networking imkânı sağlamak ve Twitter'ın bugüne kadar yazılımcılarla geliştirdiği şeffaf olmayan ilişkisini yeniden başlatmak olduğunu söyledi. Nalbant, "ABD'ye indiğimiz gün hemen Silikon Vadisi'ne gittik. Etkinliğin yazılım ve mühendislik açısından bana çok şey kattığını söyleyebilirim. Orada büyük resme nasıl bakılacağını öğrendim. Tüm masraflarımız okul tarafından karşılandı" dedi. Batuhan Katırcı da, gelecek dönemde üniversitede geliştirecekleri ürünlerle şirket kurmayı planladıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Twitter'ın bize ihtiyacı var"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN