Türkiye, Pakistan'a T-37 B/C ları ve destek teçhizatı hibe edecek

Türkiye, Pakistan'a 56 milyon 170 bin 981 TL tutarında T-37 B/C ları hibe edecek.

Giriş Tarihi: 22.11.2015 12:09 Güncelleme Tarihi: 22.11.2015 12:10
Türkiye, Pakistan'a T-37 B/C uçakları ve destek teçhizatı hibe edecek
Ankara'da imzalanan 28 Ekim 2015'te "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Pakistan İslam Cumhuriyeti Hükümeti Arasındaki T-37 B/C ları ve Destek Teçhizatının Hibe Anlaşması"nın yürürlüğe girmesi Bakanlar Kurulunca kararlaştırıldı.

Resmi Gazete'de yayımlanan anlaşma, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan 56 milyon 170 bin 981 TL tutarındaki T-37 B/C uçakları ve destek teçhizatının Pakistan Hava Kuvvetlerine hibe edilmesine ilişkin usul ve esasları kapsıyor.

TÜRKİYE İLE AVRUPA KOMİSYONU ARASINDAKİ FİNANSMAN ANLAŞMASI

Öte yandan, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Avrupa Komisyonu Arasındaki Türkiye'ye İlişkin Bölgesel Kalkınma Bileşeni Altındaki Katılım Öncesi Yardım Aracından Sağlanan Topluluk Yardımına Yönelik Çok Yıllı Çevre Operasyonel Programı ile İlgili Finansman Anlaşmasını Değiştiren Finansman Anlaşması" ile ilişik notaların onaylanması Bakanlar Kurulu'nca kararlaştırıldı.

TARİH İÇİN AVRUPA KOMİYONU BEKLENECEK

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, çok yıllı çevre operasyonel programının toplam bütçesi 766,266 avro olarak tahmin edildi. Tüm operasyonlar kapanış belgelerinin teslim tarihi itibariyle tamamlanacak. 31 Aralık 2017'den sonra yapılan harcamalar uygun olmayacak.

Anlaşma, Türkiye'nin anlaşmanın yürürlüğe girebilmesi için ülkede gerekli iç prosedürlerin yerine getirildiğini Avrupa Komisyonu'na bildirdiği tarihte yürürlüğe girecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye, Pakistan'a T-37 B/C uçakları ve destek teçhizatı hibe edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN