Ofton rotayı Beyoğlu'na kırdı

Beyoğlu'nda temelini attığı Elysium Soul Beyoğlu'nu satışa çıkaran Ofton İnşaat, Piyalepaşa- Dolapdere hattında yeni proje geliştirmek için kolları sıvadı. Şirket, 5 yıl sonra bölgenin çehresini değiştirmeyi hedefliyor

Giriş Tarihi: 11.12.2015
Ofton rotayı Beyoğlu'na kırdı
Ofton, Beyoğlu'nda inşaatına başladığı Elysium Soul Beyoğlu projesini satışa çıkardı. Metrekare satış fiyatlarının 9-14 bin lira arasında değiştiği proje, daha önce Bilgi Üniversitesi'nin kiracı olduğu bir parsel üzerinde hayata geçiriliyor. Şirket, 80-90 milyon liralık yatırım yapmayı hedeflediği projenin ardından bölgede yeni arayışlara girdi. Daha önce Fransız Accor grubunun MGallery by Sofitel ve Ibis Grubu'nun Ibis Styles otellerini Taksim'e getiren Ofton, Piyalepaşa'nın ilk beş yıldızlı oteli olma özelliğine sahip Double Tree by Hilton'u da bölgeye getirmişti.

5 YILDA ÇEHRESİ DEĞİŞECEK
Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı İsmail Altun, bölgede yer almaya devam edeceklerini belirtirken, "Burası 5 yıl sonra tanınmayacak hale gelecek. Tüm bu gecekondu yapıları, şehrin merkezindeki, ulaşımın, her türlü imkânın ortasındaki bu yerden temizlenecek" dedi. Toplam 6 bin 610 metrekare alan üzerinde 225 bağımsız bölüm olarak planlanan projenin 20 ayda sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor. Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı Yusuf Şimşek, yılı lansmanla kapattıklarını belirterek, projeden 250 milyon ciro beklediklerini kaydetti. Ofton İnşaat Finans Sistemi bünyesinde 12, 24, 36 ay sıfır faizli ödeme seçeneğinin sunulduğu projede yer alan 4 adet biner metrekarelik dükkânlar ise 16-25 milyon lira arasında satılacak.

TURİZME ODAKLANDI
Şimşek, 2016 yılıyla birlikte gayrimenkul sektörünün siyasi ve ekonomik istikrarın da ışığında beklenen seviyelere gelip aşacağını tahmin ettiklerini anlatarak, "Bu yıl ilk olarak Anadolu Yakası'ndaki projelerimiz Elysium Elit Koşuyolu'nun ve sonrasında da Elysium Serenity Kandilli'nin lansmanlarını gerçekleştirdik. Bu süreçte geçtiğimiz yıl satışına başladığımız Elysium Art Şişli projesinde satışlarımızı sürdürdük. Bodrum'da Elysium Miramar Bodrum projesini başlattık" dedi. Gayrimenkul sektörünün beklenenin üzerinde büyümesini sürdüreceğine inandıklarını anlatan İsmail Altun, turizm sektöründe de büyümek istediklerini dile getirdi. Altun, "Piyalepaşa'nın ilk beş yıldızlı oteli olma özelliğine sahip DoubleTree by Hilton İstanbul Piyalepaşa, ağustos ayında hizmet girdi. Daha önce ülkemizde faaliyet göstermeyen Accor Grubu'nun özel koleksiyon markalarından MGallery by Sofitel ve Ibis Styles, Ofton İnşaat farkı ile Türkiye'ye ilk kez adım attı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ofton rotayı Beyoğlu'na kırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN