Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul satılıyor

Kiler GYO, İstanbul 'in toplu satışı ilgili Katar bankası TFI'yı görevlendirdi.

Giriş Tarihi: 21.12.2015 15:15
İstanbul Sapphire satılıyor

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, "Şirketimiz tarafından; Istanbul Binasında Sapphire Alışveriş Merkezi, Sapphire Seyir Terası ile Sapphire Residence'da mülkiyetimizde kalan tüm kısımların uluslararası piyasalar da dahil toplu satışı konusunda, Katar Merkez Bankası'nın düzenleyicisi olduğu ve tamamı hisseleri Katar'lı Barwa Bank'a ait olan yatırım bankası The First Investor (TFI) ile bir yıl süreli münhasır görevlendirme sözleşmesi imzalanmıştır" denildi.

236 METRE YÜKSEKLİĞE SAHİP


236 metre ile Türkiye'nin birinci, Avupa'nın 9. ve Dünya'nın 148. en yüksek binası olan Sapphire 2011 yılında hizmete girdi. 340 milyon dolara inşaa edilen Sapphire 165.169 metrekarelik inşaat alanına sahip binada 10 katı zemin altı olmak üzere toplam 66 kat bulunmaktadır. 30 metre anten ile yüksekliği 261 metreye erişmektedir.

Binanın ana fonksiyonları olarak kamuya açık bir alışveriş merkezi ve otoparka ek olarak rezidans kulesi de yer almaktadır. Rezidansların ortak alanları olarak 970 metrekarelik bir özel sosyal alan, 1.100 metrekarelik bir golf antrenman sahası ve binanın en son katında bir restoran bar yer almaktadır.

Ayrıca kamuya açık olan ve 225 metre yükseklikte yer alan seyir terası da mevcuttur. Sapphire'in en yüksek noktasından çekilen bu fotoğraf ise İstanbul'a meydan okumak için gelenlerin tekrar düşünmesini sağlayacak niteliktedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Sapphire satılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN