Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saloni kurumsal bayilerle büyüyor

Türkiye’nin mobilya başkenti İnegöl’ün önde gelen mobilya markalarından Saloni Mobilya, , Çorlu ve Marmaris’te açtığı mağazaları ile bayi sayısını 31’e çıkartdı

Giriş Tarihi: 31.3.2016
Saloni kurumsal bayilerle büyüyor
Saloni Mobilya, yurtiçi ve yurtdışında açtığı kurumsal bayilerle hızla büyümeye devam ediyor. 2015'te yüzde 28 büyüyen Saloni, şubatta , Çorlu ve Marmaris'te açtığı kurumsal mağazaları ile birlikte bayi sayısını 31'e çıkarttı. Saloni Mobilya 2016'da cirosunu yüzde 30 artırmayı hedefliyor. Saloni Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Özbek, yurtiçinde ve yurtdışında hizmete giren kurumsal mağazalarıyla istikrarlı bir büyüme gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Manisa bayisinin de birkaç hafta içinde açılacağını söyleyen Özbek "Son açılan kurumsal bayii mağazalarıyla birlikte 13'ü yurtdışında olmak üzere kurumsal bayii sayımız 31'e ulaşmış oldu" dedi.

İHRACAT HEDEFİ 7 MİLYON DOLAR
Özbek "Şirketimiz 2006-2015 yılları arasında işletmesi ve tüm maliyetlerini kendisinin üstlendiği 10 kurumsal mağaza açtı. Devamında ise tüm masraf ve yatırımları bayii tarafından karşılanan 21 kurumsal mağaza açılışı daha gerçekleştirdi. Sadece şubatın son 2 haftasında Balıkesir, Samsun, Aydın, -Tel Aviv şehirleri için de bayilik anlaşmalarını tamamlandı ve dekorasyon çalışmaları başlatıldı" diye konuştu. Özbek "Yapılan yeni anlaşmalarla markamız sadece yurtiçinde hedeflediğimiz 40 kurumsal bayii hedefine beklediğimizden daha kısa sürede hatta birkaç ay içerisinde ulaşmış olacak" görüşünü dile getirdi. Özbek, 2016 hedeflerini şöyle anlattı: "Kurumsal bayiliklerimiz ve artan toptan mobilya ticaretimizle, zor bir yıl olan 2015'te cirosal olarak yüzde 28 büyüme sağladık. Yine 2015'te sektörün azalan ihracat rakamlarına rağmen ihracatımız 5 milyon ı aşarak bir önceki yıla göre ihracat rakamlarımızı muhafaza ettik. 2016'da ise 7 milyon dolar ihracat hedefi ile birlikte, toplam şirket cirosunda yüzde 30'luk bir büyüme beklemekteyiz."

'ÜÇ KITAYA YAYILDIK'
Haluk Özbek, "45 ülkeye ihracatımız var. Almanya, Avusturya, İsviçre, Mısır, İran, Azerbaycan, Rusya, KKTC, Libya, Arabistan, Filistin ve İsrail'deki mağazalarımız ile büyümemiz devam ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saloni kurumsal bayilerle büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN