Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Theorie, Park Bravo’yu satın alıyor

Erkek giyim markası Theorie, kadın giyim markası Park Bravo’yu satın almak için son noktaya geldi. İki marka fiyatta anlaşırsa Park Bravo Theorie’nin olacak

Giriş Tarihi: 27.6.2016
Theorie, Park Bravo’yu satın alıyor
Erkek giyim markası Theorie, kadın hazır giyim markası Park Bravo'yu satın almak için görüşmelerin sonuna geldi. Theorie'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Onbaşıgil, 2 aydır Park Bravo ile görüştüklerini söyledi. Şu anda Park Bravo mağazalarında Theorie ürünlerinin, Theorie'nin stantlarında ise Park Bravo ürünlerinin satıldığını dile getiren Onbaşıgil, "Diyaloğumuzu sıcak tutmak için bu tip bir işbirliğine de gittik. Hem markayı hem de mağazalarını satın almak için görüşüyoruz. Kadın giyimde atak yapmak için bir satın alma yapmak istiyorduk. O vesileyle görüşmeye başladık. Bir sıkıntı yaşanmaz ve fiyatta anlaşırsak markayı satın alacağız" dedi. Park Bravo'nun 'de 50'nin üzerinde mağazası bulunuyor.

5 yıldır satmak istiyor
Park Bravo'nun sahibi Kamil Özçoban 2011'den beri markayı satma planları yapıyordu. Yaptığı bir açıklamada, "Artık tüketicinin bir malı alması için ya ilk görüşte vurulması gerek ya da çok ucuz olması. Biz bu i kisinin arasında bir yerde kalamayız. Park Bravo'nun klasik mağazalarını açmak niyetinde değiliz, outlet konseptiyle yürüyeceğiz" demişti. Özçoban, parçalı satıştan yana olmadığını, tamamını almak isteyenle görüşeceğini, emekli olup işi bırakmayı istediğini bulunduğu her platformda dile getiriyordu. Özçoban, Nine West'in master franchise'ı iken markanın lisansını Landmark'a devrettikten sonra ayakkabı mağazacılığından da çıkmıştı.

Kabanla işe başladı
Hazır giyime 1979'da montkaban üretimiyle başlayan Theorie, 1996'da Yalova'daki fabrikasına taşındı. Üretiminin yüzde 20'sini ihraç eden firma 50 mağazaya ulaştıktan sonra yurtdışına açılma planları yapıyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Theorie, Park Bravo’yu satın alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN