En çok himmet verene Gülen seccadesi

FETÖ’nün, adamları ile olan bağlantılarında ilginç detaylar ortaya çıkıyor. İşadamlarından yüklü miktarda himmet isteyen örgüt, Fetullah Gülen’in sözde üzerinde namaz kıldığı seccadeyle ödüllendirme bile yapmış

Giriş Tarihi: 1.8.2016
En çok himmet verene Gülen seccadesi
adamlarını haraca bağlayan FETÖ'nün, cübbe ve tespih verip, "Mütevelli heyeti üyesi oldunuz" diyerek milyonlarca liralık vurgun yaptığı ortaya çıktı. Örgütün en çok himmet aldıkları kişiye de Fetullah Gülen'in sözde üzerinde namaz kıldığı seccadeyle ödüllendirdiği belirlendi. Konya'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün bütün imamlarının deşifre edilmesinin ardından yapının kurduğu himmet ağı da çöktü. İmamların yanlarından bir an olsun bile ayırmadığı örgüt muhasebecilerinin milyonlarca liralık himmet topladığı ve üyelerin daha fazla iş adamı getirmeye zorlandığı belirlendi. " abisi" Memduh Oğuz'un bilgisayarındaki işadamları listesinde adı geçen M.K. kandil gecesinde katıldığı toplantıda Ankara'dan getirilen konuşmacının dini sohbet yaptıktan sonra cemaate yapılacak bağış ve yardımların taahhütlerin belirlendiğini söyledi. M.K. "Açık olarak bağışları soruyorlardı. Bir itibar yarışı oluşturmak için. Hatta ben 3 burs verirken, orada 5 burs verme ihtiyacı hissetim" dedi. İşadamı M.C, ise "Hem dini hem milli duygularımızı etki altına almaya çalışıyorlardı" ifadelerini kullandı.

UCUZ UMRE DÖNÜŞÜ HİMMET
"Umre promosyonu" adı altında umre yapması sağlanan M.C.'nin ifadeleri ise şok etti. İşadamı, "Kabe manzaralı ve en meşhur otel olarak bilinen Zemzem Tower'da iki kişinin 7 bin dolar harcayacağı yere 2 bin 500 liraya götürdüler. Sorduğumda bazı işadamlarının kendilerine tanınan promosyonu karşılıksız hibe ettiğini, cemaatin bunu yı çevirmek için para karşılığında bize sattığını söyledi. Fiyat uygun olduğu için umre organizasyonuna eşimle gittim. Dönüşte evimde sözde umre ziyaretine gelip, 15 burs istediler. Bu ziyaretin normal umre ziyareti olmadığını tamamen cemaate menfaat sağlamak olduğunu anladım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En çok himmet verene Gülen seccadesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN