HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkler Londra’da ödül yağmuruna tutuldu

İnşaat sektörünün farklı alanlarında faaliyet gösteren Türk firmaları Londra’da düzenlenen ödül törenine damga vurdu. 5 yıldızlı ödül alan firmalar aralıkta yapılacak finalde yarışacak

Giriş Tarihi: 29.10.2016
Türkler Londra’da ödül yağmuruna tutuldu

Avrupa'nın en prestijli ödül törenine Türkler damga vurdu. Aralarında Eva Gayrimenkul Değerleme, AND Gayrimenkul, Sinpaş GYO, Arıkan Yapı, İki Design Group, Sancaktepe Belediyesi'nin de bulunduğu birçok kurum değerlenmeden web sitesine, mimariden pazarlamaya, örnek daireden proje geliştirmeye kadar birçok dalda Londra'dan ödülle döndü. 5 yıldızlı ödül almaya hak kazanan firmalar aralıkta yapılacak uluslararası finale katıldı.

FİKİRTEPE İLK ÖDÜLÜ ALDI
European Property Awards'tan 2016-2017'de karma kullanım projesi geliştirme kategorisinde ise Sinanlı Yapı ve Yiğit İDK Group'un Kadıköy Fikirtepe'de hayata geçireceği Fortis Sinanlı Kadıköy projesi, Avrupa'nın en önemli gayrimenkul büyük ödülünü aldı. Dönüşümün pilot bölgesi Fikirtepe'ye ilk ödülü kazandıran Sinanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Sinanlı, projenin gelecek süreçlerde sadece Türkiye'de değil, dünyada da kentsel dönüşümün örnek projelerinden biri olacağını söyledi.

TEK PARÇADA DÖNÜŞÜM
Yatırım değeri 330 milyon lira, proje değeri ise 1 milyar lira olan Fortis Sinanlı Kadıköy projesi, Fikirtepe'nin tek parçada en büyük adasında inşa edilecek. Arsa alanı 30 bin metrekare, inşaat alanı ise 159 bin metrekare olan projede, 1033 konut, 96 homeoffice, 17 bin metrekare ticari alan yer alıyor.

KOMŞULUK İLİŞKİLERİNE ÖNEM VERDİK
5 bloktan oluşan projelerinde 1+0'dan 5+1'e kadar 6 farklı daire tipi olduğunu belirten Sinanlı, "Biz Kadıköy'ün geçmişine duyduğumuz saygıyla burada klasik rezidans hayatı yerine, komşuluk ilişkilerinin çok iyi olacağına inandığımız apartman tarzını oluşturduk. Bölgede tek katta 16 daireye yer verilen projeler var, biz komşuluk için her kata en fazla 7 daire yaptık. Balkonlu, meydanlı bir yaşam alanı oluşturduk" dedi. Fikirtepe'de Yiğit Group'la ilk ortaklıklarını hayata geçirdiklerini söyleyen Sinanlı, "Ortakla yeni işlere de devam edeceğiz. Etiler Belediye Sitesi'nde hak sahipleriyle görüşmelere devam ediyoruz. Eğer olursa ortaya 700 daire ve 1.5 milyar dolarlık iş çıkacak. Kentsel dönüşüm bölgesi Yeni Sahra'da da bir ofis kurduk. Ayrıca Üsküdar'la da ilgileniyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkler Londra’da ödül yağmuruna tutuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN