Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Basın Ekspres’e akıllı konut geliyor

Toya Yapı Basın Ekspres Yolu’ndaki yeni projesi Toya Next’i satışa çıkardı. Toplam 300 milyon liralık yatırımla hayata geçirilecek projede, 488 konut ve 7 bin metrekarelik ticari alan yer alıyor. Proje, akıllı çözümler sunan Art&Smart konseptiyle geliştirildi

Giriş Tarihi: 30.11.2016
Basın Ekspres’e akıllı konut geliyor
Toya Gayrimenkul, Basın Ekspres Yolu üzerinde Art&Smart konseptine sahip Toya Next projesini 300 milyon lira yatırımla hayata geçiriyor. Toya'nın 19 dönümlük kendi arazisi üzerinde gerçekleştirdiği Toya Next'te 488 konut ve 7 bin metrekarelik ticari alan yer alıyor. Toya Gayrimenkul İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Aksöyek, projenin hemen yanında 2019 yılında açılacak metronun istasyonunun bulunacağını söyledi. Toya Next'te 39 ile 248 metrekare aralığında stüdyodan 4+1'e kadar daire seçenekleri bulunuyor. Proje, 120 ay vade ve yüzde 0.70 aylık faizle 1.960 TL'den başlayan taksitlerle sunuluyor. Projenin her metrekareden maksimum verim sağlayan ve akıllı çözümler sunan Art&Smart konsepti ile geliştirildiğini anlatan Ali Rıza Aksöyek, "Toya Next, akıllı konut kavramını Art&Smart çözümleri ile değiştiriyor. Art&Smart yaşamdan daha fazlasını alma sanatını, akıllıca tasarım ve ileri teknoloji ile birleştiriyor. Bu konsept, daire başına 15 bin liralık ekstra yatırım gerektiriyor" diye konuştu.

120 AYDA 0.70 FAİZ
Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Selman Yurdakul da projenin ödeme planı hakkında bilgi verdi. Projede 2 farklı ödeme planının bulunduğunu anlatan Yurdakul, şunları söyledi: "Banka kredili ödeme planında yüzde 25 peşinat teslim zamanında ödenirken yüzde 75'i banka kredisi ile 120 ayda 0.70 faiz oranı; 60 ayda 0.42 faiz oranı ile kredilendiriliyor. Aylık taksitler 1.960 TL'den başlıyor. Toya Finans Sistemi ile satış bedelinin yüzde 20'si peşin, yılda bir kez olmak kaydıyla yüzde 15'lik üç ara ödeme ve kalan yüzde 35'i 48 ay vade farksız eşit taksitler ile ödeme fırsatı sunuluyor. Ayrıca kişiye özel ödeme planları tasarlanabiliyor. Peşin alımlarda yüzde 20 indirim yapılıyor." Projenin 2019 yılının ilk çeyreğinde teslim edilmesi planlanıyor.

300 MİLYON DOLARI BULACAK
Cathay Group ve Suudi Arabistanlı Neba şirketi ortaklığında hayata geçirilecek olan Nivo İstanbul'da ise çalışmalar tam gaz sürüyor. Basın Ekspres Yolu'nda iki fabrikanın yer aldığı 42 bin metrekarelik alanda yükselen projede, 6 blokta bin 418 bağımsız ünite yer alacak. 200 milyon dolarlık yatırım değerine sahip Nivo İstanbul'da toplam hasılatın ise 300 milyon doları bulması bekleniyor. Projede satışlara mayıs ayında başladıklarını belirten Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, 300 konutun sahibini bulduğunu belirterek, projenin 5 ay gibi kısa bir sürede yüzde 12 oranında prim yaptığını söyledi. Kaba inşaatın yüzde 32'sinin tamamlandığını belirten Yılmaz, teslimleri Aralık 2018'de yapmayı planladıklarını ifade etti. Nivo İstanbul'un Basın Ekspres aksındaki en önemli kavşağın tam üzerinde bulunduğunu ifade eden Yılmaz, yapımı devam eden metronun da projenin değerine değer katacağını belirtti. Yılmaz, gelecek ay Ataköy projesinin de lansmanını yapacaklarını söyledi.

SOSYAL DONATILARI VAR
Çocuklu ailelerin ortak yaşam alanlarını kontrol edilebileceği şekilde tasarlanan Toya Next, teknolojinin tüm olanaklarını sunarken spor alanları, alışveriş mağazaları, kafe ve restoranları, fitness, yürüyüş yolları, açık hava sinema keyfi, davet, sanat, misafir ve müzik odaları, çocuk kulüpleri ve oyun alanları gibi sosyal yaşam alanları ile huzurlu ve konforlu bir yaşam sunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Basın Ekspres’e akıllı konut geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN