Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ali Ağaoğlu TMSF'ye devredilen inşaat şirketlerine talip oldu

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu FETÖ/PDY ilişkisi nedeniyle TMSF'ye devredilen ve satışa çıkarılacak inşaat şirketleriyle şartlara bağlı olarak ilgilenebileceklerini ifade etti.

Giriş Tarihi: 1.12.2016 16:27 Güncelleme Tarihi: 1.12.2016 16:33
Ali Ağaoğlu TMSF'ye devredilen inşaat şirketlerine talip oldu

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, FETÖ/PDY ilişkisi iddiasıyla Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen ve satışa çıkarılacak inşaat şirketleriyle şartlara bağlı olarak ilgilenebileceklerini; ancak bu şirketlerin başlamış ya da bir kısmı tamamlanmış değil, henüz başlamamış projelerine yatırım yapabileceklerini söyledi.

DUMANKAYA VE Fİ YAPI'DA VAR

TMSF, FETÖ/PDY'ye dönük soruşturma kapsamında 500'den fazla şirketin yönetimini devralmıştı. TMSF'ye devredilen şirketler arasında inşaat şirketleri Dumankaya ile Fi Yapı da bulunuyordu. Özellikle inşaat sektöründe yaşanan kayyum atamaları tüketiciler tarafından tedirginlikle karşılanmıştı. Hükümet yetkilileri daha sonra yaptıkları açıklamalarda tüketicinin bu durumdan etkilenmeyeceğini söylemişlerdi.

"BAŞLAMAMIŞ PROJELER İLE..."

Bu kapsamda TMSF, 674 Sayılı KHK uyarınca satışa konu varlıkların satış işleminde Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Vera Varlık ve Garanti Yatırım'ı yatırım danışmanı olarak görevlendirdi. Reuters'ın Ağaoğlu Grubu'nun söz konusu şirketlerle ilgilenip ilgilenmeyeceği ile ilgili sorusu üzerine Ağaoğlu, "Şirketler satışa çıktığında bakabiliriz. Şartları ve detayları görmemiz gerekiyor. Ancak bu şirketlerin sadece henüz başlamamış projeleriyle ilgilenebiliriz" dedi ve ekledi: "Ağaoğlu markası olarak yaptığımız projelerde kendi standartlarımız var. Bu standartları başlamış, bir kısmı tamamlanmış bir projede uygulamamız zor. Bu nedenle sadece başlamamış projelerle ilgileniriz."

Ağaoğlu'nun inşaatı devam eden mevcut projeleri arasında Maslak'ta Maslak 1453, Ataşehir'de ise My Newwork bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Ağaoğlu TMSF'ye devredilen inşaat şirketlerine talip oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN