Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emlak Konut’tan İzmir’e dev proje

Emlak Konut GYO ve Tariş İzmir’de proje hayata geçirmek için kolları sıvadı. 140 bin metrekarelik alanda inşa edilecek projeden beklenen gelir 820 milyon TL

Giriş Tarihi: 2.12.2016
Emlak Konut’tan İzmir’e dev proje
Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO ve Tariş, İzmir Alsancak'ta Liman Arkası olarak bilinen bölgede yeni bir proje geliştirmek için işbirliği yaptı. Toplamda 140 bin metrekare büyüklüğe sahip proje turizm, ticaret ve kültür odaklı olacak şekilde tasarlanıyor. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum İzmir'in kendileri açısından önemli bir yeri olduğunu belirterek, kentteki gayrimenkul fiyatlarının İstanbul'dan sonra 2'nci sırada olduğunu vurguladı. Kurum, projeden hedeflenen asgari gelirin 820 milyon TL olduğunu belirterek, "Bu bedelin yüzde 20'si Emlak Konut yüzde 80'i de birliklerin payı olacak" dedi.

A sınıfı proje yapacağız
Kurum, "Birliklerin malını kendi malımız gibi koruyarak 'Buradan 1 lira daha fazla nasıl alırız' gözüyle bakıyorum buna. Çünkü birçok insanın hakkı var, o noktada hassas olmalıyız. Gelir noktasında alabileceğimiz en yüksek geliri almak için mücadele vereceğiz. Mavişehir'de ne yaptıysak burada da bir benzerini yapmaya çalışacağız. Sınıf olarak 'A sınıfı' diyeceğimiz bir proje gerçekleştirmeyi düşünüyoruz" diye konuştu.

Projenin yüzde 42'si donatı alanı
İzmir'in Liman Arkası bölgesinde hayata geçirilecek proje ile kent yaşamının kullanımı dışında kalmış bu bölgenin kente yeniden kazanımı sağlanacak. Bu gelişme ile 'Yeni Kent Merkezi' düzenlemelerine katkı sağlayacak proje ile bölgenin kentsel gelişim ve nüfus dinamikleri ile yerel şartları ve ihtiyaçları göz önünde bulunduruldu. Bu kapsamda dengeli, sağlıklı ve sürdürülebilir bir kentsel mekan üretmek üzere projenin yüzde 42'si sosyal donatı alanı olarak kamuya yarar sağlayacak şekilde düzenleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emlak Konut’tan İzmir’e dev proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN