El yapımı ları ’ye ihraç ediyor

Giriş Tarihi: 14.8.2017
El yapımı mayoları Miami’ye ihraç ediyor
Narc Handmade Swimwear firmasıyla el yapımı ve leri hayata geçiren genç modacı Neriman Araç, Türkiye'den önce ABD'de ün saldı. Mart ayında 200 bin TL'lik sermaye ile Türkiye'de bir atölye kuran Araç, 2 bin 500 adet el yapımı mayo ve bikininin yüzde 50'sini 'ye ihraç etti. Tamamı ev hanımlarından oluşan 45 kişilik bir ekiple çalışan Araç, ev hanımlarına da istihdam sağlıyor. El yapımı ürünlerin ABD'de büyük ilgi gördüğünü belirten Araç, "Ürünlerimize büyük talep var. Şu anda New York, Los Angelas ve Avustralya ile görüşüyoruz. Gelecek yıl oraya da ihracata başlayacağız" dedi. Mevcut ekibiyle yıllık maksimum 20 bin adet mayo-bikini üretebileceklerini aktaran Araç, talebin artması durumunda ekibi büyüteceğini kaydetti.

İSTİHDAMA KATKI
Hali hazırda tamamı ev hanımlarından oluşan 45 kişilik bir ekiple çalıştıklarını aktaran Araç, "Evde dantel ören, profesyonel iş hayatına hiç girmemiş kadınlarımızı istihdam ediyoruz. Ördükleri mayo ve bikinilerle ev ekonomisine katkıda bulunuyorlar" diye konuştu. Bu yıl ekiple hepsi el işçiliği 50'ye yakın model çıkardıklarını anlatan Araç, aksesuarların da kendi bünyelerindeki ekibin el işçiliği ile yapıldığına dikkat çekti.

Mayo ve bikininin yanı sıra elbise, pareo ve manto da üretebildiklerini aktaran Araç, talebe göre üretim yaptıklarını ancak ana işlerinin mayo ve bikini olduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
El yapımı mayoları Miami’ye ihraç ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN