Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Taner Ölmez kimdir?

Çeşitli dizi ve sinema filmlerinde gösterdiği başarılı oyunculukla dikkat çeken Taner Ölmez, en son olarak Müslüm filminde Ahmet Akbaş karakteri ile adından söz ettirdi. Peki, oyunculuğunun yanında yakışıklılığı ile de beğenilen Taner Ölmez kimdir?

Giriş Tarihi: 30.11.2018 17:28 Güncelleme Tarihi: 30.11.2018 17:28

Taner Ölmez 9 Ağustos 1986 yılında İstanbul da doğmuştur.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde öğrenci olan Taner Ölmez birçok dizi ve reklam filminde rol almıştır. Genç oyuncu İstanbul'un Altınları dizisindeki performansı ile dikkat çekmiştir. Kapalı Çarşı , Kül ve Ateş ve Tatar Ramazan dizilerinde de rol alan Taner Ölmez'in geniş kitleler tarafından tanınması ise Kayıp Şehir dizisi ile olmuştur. 1,75 cm boyunda ve 65 kilo ağırlığında olan başarılı oyuncu Taner Ölmez oyunculuğun yanı sıra Ülker Albeni, Ülker Sunny, Piyale Pigafest reklamlarında da oynamıştır.

Star Tv 'de yayınlanan ve dünyaca ünlü The O.C.dizisinin uyarlaması olan Medcezir (Dizi)'de Mert Serez karakterini canlandırmıştır. Aynı zamanda 2014 yılında Katil Joe tiyatro oyununda gösterdiği başarıyla Afife Jale Tiyatro Ödülü'ne layık görülmüştür. 2016 yılında ise yine Star Tv'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Genç Osman karakterini canlandırmıştır.

2018 yılında yayınlanan Müslüm filminde Müslüm Gürses'in kardeşi 'Ahmet Akbaş' karakterini canlandıran Ölmez, oyunculuğu ile oldukça beğeni topladı.

SON DAKİKA