Tekirdağ’da yağma ve tefecilik operasyonu: 10 gözaltı | Video

Tekirdağ’da yağma ve tefecilik operasyonu: 10 gözaltı | Video

01.03.2024 | 15:51

Tekirdağ’da ekonomik zorluk yaşayan vatandaşların para talebine karşılık yüksek faiz ile senet karşılığı borçlandırdıkları, senetleri ödemede zorluk yaşayan mağdur şahısları tehdit ettikleri iddia edilen 10 şüpheli gözaltına alındı.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü görevlilerince nitelikli yağma ve tefecilik suçlarıyla ilgili operasyon gerçekleştirdi. Yürütülen soruşturma çerçevesinde hile ve tehdit ile vatandaşlardan maddi menfaat elde ettikleri, ekonomik zorluk yaşayan ve para talebi ile gelen şahısları yüksek faiz ile senet karşılığı borçlandırdıkları, senetleri ödemede zorluk yaşayan mağdur şahısları tehdit ettikleri iddia edilen şüpheli şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda gerçekleştirilen operasyonda, 4 adet tabanca, 4 adet şarjör, 45 adet fişek, 56 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Operasyonda toplamda şüpheli 10 şahıs yakalanarak emniyete götürüldü. Emniyette işlemleri tamamlanan 3 kişi adliyeye sevk edilirken, diğer 7 kişinin ise işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

SON DAKİKA