Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bradley Cooper Kimdir?

The Hangover "Felekten Bir Gece" adlı sinema filminde Zach Galifianakis ile birlikte başrolde oynadı.
Bradley Cooper, 5 Ocak 1975 tarihinde ABD, Pensilvanya, Philadelphia'da doğmuştur. Annesinin adı Gloria Campano, babasının adı Charles Cooper'dır. 1993 yılında Germantown Academy'den mezun oldu. Ardından Villanova Üniversitesine gitti, bir yıl sonra geçiş yaptığı Georgetown Üniversitesinden 1997 yılında mezun oldu. Bradley Cooper, Georgetown Üniversitesinde öğrenimine devam ederken 6 aylığına öğrenci değişimiyle Fransa'ya gitti.


1999 yılında "Sex And The City" dizisiyle oyunculuk kariyerine başladı. 2001 yılında oynadığı "Alias" dizisinde tanınmaya başladı. 2010 yapımı "Valentine's Day" filmiyle büyük bir çıkış yakaladı.
2008 yılında "Bay Evet" - Yes Man filminde Jim Carrey ve Zooey Deschanel ile birlikte oynadı.

2009 yılında The Hangover "Felekten Bir Gece" adlı sinema filminde Zach Galifianakis ile birlikte başrolde oynadı. 2011 yılında The Hangover 2: Felekten Bir Gece Daha ve 2013 yılında Felekten Bir Gece 3 filmleri ile aynı ekiple aynı başarıyı devam ettirdiler.

2014 yılında yapımcılığını Clint Eastwood ile paylaştığı ve yönetmenliğini Clint Eastwood'un yaptığı "Keskin Nişancı" adlı sinema filminde başrolde oynarken Sienna Miller de eşi rolünde oynadı.

Bradley Cooper, 2006 yılında sinema oyuncusu Jennifer Esposito ile evlendi. 2007 yılında boşandı.

2010 Eylül ayından 2011 Mart ayına kadar sinema oyuncusu Renée Zellweger ile birlikte oldu. Sonra da The Words filminin setinde tanıştığı Zoe Saldana ile birliktelik yaşadı.

Bradley Cooper, manken sevgilisi Suki Waterhouse ile birlikte oldu. Nisan 2015'ten sonra "İrina Shayk" ile birlikte olmaya başladı.

HABERLER Bradley Cooper ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 26 Bradley Cooper haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN